اصفهان؛ میزبان جشنواره ملی موسیقی استاد شهناز
اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: نخستین جشنواره ملی موسیقی استاد شهناز ۱۴ تا ۱۹ دی امسال در اصفهان برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر موسیقی معاونت موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری نخستین جشنواره ملی موسیقی استاد شهناز با بیان این‌که نام استاد شهناز برای موسیقیدانان کشورمان یک قداست و احترامی دارد، افزود: علاوه بر جنبه تخصصی استاد شهناز، ایشان همچون دیگر موسیقیدانان اصفهان اخلاقمدار بودند و امیدواریم این جشنواره در شان و قامت نام بزرگ استاد شهناز برگزار شود. دکتر ارجمند با اشاره به اینکه در سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر بخشی به عنوان جشنواره جشنواره‌ها اضافه شده است افزود: برگزیدگان جشواره ملی موسیقی استاد شهناز در این بخش اضافه شده از جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر شرکت خواهند کرد. او در ادامه به طرح تفویض اختیارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان‌ها اشاره کرد و از تفویض اختیارات دفتر موسیقی معاونت موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بررسی آثار در حوزه موسیقی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: در این‌باره شورای شعر و موسیقی در استان اصفهان متشکل از استادان این عرصه تشکیل خواهد شد.

مدیرکل دفتر موسیقی معاونت موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر آسیب‌شناسی موسیقی اصفهان در این جشنواره تأکید کرد و افزود: در هر جای موسیقی ایران که رجوع شود، نام اصفهان وجود دارد و سرآمدان بسیاری از اصفهان در این عرصه وجود دارند اما چنان که شایسته و بایسته است، موسیقی اصفهان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی حضور ندارد. همچنین حجت‌الاسلام محمد قطبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز از برگزاری دائمی موسیقی سنتی و زنده در ۱۴ هتل و سفره‌خانه سنتی استان که از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز دارند از ابتدای مهر خبر داد و گفت: هدف اولیه ما با این اقدام این است که در یک بستر مدیریت شده ذائقه مردم را به موسیقی سنتی حفظ کنیم.

آخرین مهلت برای نام‌نویسی در نخستین جشنواره ملی موسیقی استاد شهناز اول آذر است. علاقمندان برای شرکت و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی این جشنواره به نشانی www.Moshir.net مراجعه کنند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ