اعلام آمادگی راه‌آهن برای اعزام زائران پاکستانی به مشهد و قم
زاهدان – خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی برای اعزام زائران پاکستانی به عتبات عالیات به مقاصد مشهدمقدس و قم اعلام آمادگی کرد‏‎.

‎سعید رسولی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی سیستان و بلوچستان که با حضور معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: اقدامات لازم با کشور پاکستان انجام خواهد شد تا از ظرفیت راه آهن کشورمان، بهترین بهره را در جابه‌جایی مسافر خارجی برد‏‎.‎‏

که این اقدام برکات ارزشمندی را در سطح ملی و استانی به همراه خواهد داشت‏‎.‎معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: همچنین راه‌آهن جمهوری اسلامی به منظور افزایش مبادلات اقتصادی ایران و پاکستان با توافق انجام داده قرار است مسیر ۹۶ کیلومتری ریلی میرجاوه – زاهدان را با ایجاد خط نرمال ارتباطی بازسازی کند‏‎.

‎وی ادامه داد: بر اساس توافقات انجام شده قرار است مسئولان ریلی پاکستان خط ریلی تفتان- کویته این کشور را به منظور افزایش مبادلات تجاری بازسازی کنند‏‎.

‎علیرضا رفیع‌پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور هم در این نشست اظهار داشت: این سازمان با توجه به ظرفیت بالای سیستان و بلوچستان در واردات دام در ماه‌های گذشته واردات دام قانونی از پاکستان، افغانستان، عمان و برزیل را به طور اختصاصی به مقصد چابهار انجام داده است‎.‎‏ ‏وی تاکید کرد: سرمایه‌گذاران سیستان و بلوچستان به دنبال ورود دام مولد به این استان باشند‎.

Email this page

نسخه مناسب چاپ