اعلام برگزیدگان نخستین جایزه ادبی شهید اندرزگو
 

سرویس فرهنگی‌ ـ مراسم اختتامیه نخستین دوره جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو یکشنبه سوم شهریورماه، توسط حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، سیدصادق رضایی، دبیر اجرایی این جایزه طی سخنانی گفت: در سال‌های ۹۵، ۹۶، ۹۷ ما کارگاه‌هایی داشتیم که طی آنها به عنوان جایزه شهید اندرزگو مطرح شد و ماحصل این کارگاه‌ها ۱۴ کتاب است که به ۵ تا از آنها، جایزه تعلق می‌گیرد.

حجت‌‌الاسلام قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، در این مراسم گفت: راستای روشن‌کردن خبائث خاندان پهلوی باید همه را دعوت کرد که حقایق را بازگو کنند. اگر هنر از آنچه در این جامعه رفته و خیانتی که در فرهنگ این جامعه شده، روایت نکند هیچ تلاشی در این راستا ماندگار نخواهد بود. علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طی سخنانی گفت: جوایز و جشنواره‌های ادبی، معمولا به تاریخ انقلاب کمتر توجه می‌کنند جشنواره شهید اندرزگو ویژگی‌هایی دارد. ازجمله آنکه ایشان به عنوان یک روحانی، می‌تواند الگو باشد برای همه روحانیونی که لباس بر تن دارند. موضوع جشنواره، آثار ادبی و مستند درباره انقلاب اسلامی است که بر دقت و خلوص آثار تأکید دارد. این انقلاب حرف‌های نگفته‌ای برای جهان دارد که اگر درست و هنرمندانه روایت شود، قلوب مردم جهان را به سمت خود جلب می‌‌کند.

در بخش داستان‌های کودک و نوجوان، نخستین جایزه ادبی شهید اندرزگو به داستان «باغ خرمالو» به قلم «هادی حکیمیان» از انتشارات شهرستان ادب و داستان «دو روایت از یک عکس» به قلم «ابراهیم حسن‌بیگی» از انتشارات سوره مهر اهدا شد.

در بخش روایت و تاریخ شفاهی: جایزه ادبی شهید اندرزگو به کتاب «یادداشت‌های یک روزنامه‌نگار» به قلم موسی حقانی

در بخش رمان و داستان بزرگسال، جایزه ادبی شهید اندرزگو به رمان «عاشقی به سبک ون‌گوک» به قلم محمدرضا شرفی خبوشان از انتشارات شهرستان ادب و همچنین به رمان «اوسنه گوهرشاد» به قلم سعید تشکری اهدا شد.

نسخه مناسب چاپ