افتتاح دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی در کرمانشاه
 

سرویس شهرستان‌ها: دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران در تالار انتظار کرمانشاه آغاز به کار کرد‎.
‎مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه در آیین افتتاح این جشنواره که در سالن انتظارکرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: کرمانشاه شاهراه ارتباطی عتبات عالیات است و این همجواری نورانی برای مردمان مهمان‌نواز این دیار، مایه افتخار است. وی افزود: جنگ هشت ساله در کرمانشاه شروع شد و در همین استان به پایان رسید؛ کرمانشاه هزاران شهید را در دوران انقلاب، دفاع مقدس و اخیرا در دفاع از حرم زینبی تقدیم اسلام و ایران کرده و این مسأله را برگ زرین دیگری در تاریخ پر افتخار خود می‌داند.
وی با بیان اینکه جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی موجب ایجاد شور و نشاط در استان کرمانشاه می‌شود افزود: ایجاد فرصتی برای معرفی ۴ هزار جاذبه تاریخی و گردشگری که به ثبت ملی و جهانی رسیده‌اند از دیگر دستاوردهای این جشنواره محسوب می‌شود.
او ادامه داد: این جشنواره زمینه ظهور و بروز استعدادهای هنر انیمیشن در عرصه‌های گوناگون را به وجود می‌آورد آن هم در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را به نام رونق تولید نامگذاری کرده‌اند و لازم است همه نهادها و دستگاه‌ها در مسیر اشتغال‌زایی و افزایش تولید ملی گام بردارند.
امیری با اشاره به برپایی هفته فرهنگی و هنری کرمانشاه در طول برگزاری جشنواره اضافه کرد: مردم کرمانشاه به ویژه در برخی شهرها رنج و آلام زیادی را تحمل کرده‌اند بنابراین برپایی این هفته و حضور گروه‌های هنری و نمایشی در ۶ شهر استان، می‌تواند شادی و نشاط را برای آنها به ارمغان بیاورد.
او یادآور شد: اضافه شدن بخش عروسکی به جشنواره پویانمایی، موجب رونق تولیدات ویژه گروه سنی کودک و نوجوان خواهد شد و زمینه ارتقای کمی و کیفی آثار این حوزه را به وجود می‌آورد.
وی با اعلام اینکه رویکرد این جشنواره و دست اندرکاران برگزاری آن، افزایش امید و نشاط بین قشرهای مختلف مردم است گفت: یکی از مهمترین سیاست‌های نظام اسلامی، تلاش مسئولان برای امیدبخشی به مردم از طریق اجرای برنامه‌های موثر در راستای توسعه پایدار در استان‌های مختلف کشور است.امیری افزود: امیدواریم برگزاری موفق جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران بتواند آزمون شایسته‌ای برای برگزاری جشنواره بین‌المللی بوم‌گردی در سال ۲۰۲۰ در استان کرمانشاه باشد. مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه در پایان ضمن تشکر از رئیس رسانه ملی و معاونت امور استان‌های صدا و سیما گفت: همه تمهیدات اندیشیده شده تا مهمانان جشنواره برای همیشه خاطره‌ای خوش از کرمانشاه داشته باشند. همچنین در مراسم افتتاح این جشنواره برخی از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران استان مورد تجلیل قرار گرفتند. تجلیل از برگزیدگان دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی از دیگر بخش‌های مراسم افتتاح این جشنواره بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ