افتتاح طرح‌های نیروگاهی و آبرسانی در ۶ شهر استان فارس با حضور وزیر نیرو ‏
 

سرویس شهرستانها:نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم با حضور وزیر نیرو در ۱۸ تیرماه افتتاح شد. ‏

محمدرضا رضایی در دیدار از منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان بااشاره به افتتاح فاز دوم‎ ‎نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم اظهار داشت: فاز دوم این نیروگاه با حضور‎ ‎وزیر نیرو‎ ‎افتتاح شد که راه‌اندازی آن تقویت برق شهرستان جهرم را نیز در پی دارد‎.

‎وی افزود: در شهرستان جهرم سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن مرکبات و بیش از ۳۰۰ هزار تن خرما تولید می‌شود، اما به دلیل خشکسالی، کشاورزی جهرم در معرض تهدید قرار گرفته است‎.

‎نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، نقش جاده و محور‌های مواصلاتی جهرم را برای توسعه سرمایه‌گذاری در این شهرستان مهم دانست و ادامه داد: باید در کنار کشاورزی و مکانیزه کردن آن به زیرساخت‌های شهرستان نیز توجه می‌شد که در این خصوص توسعه جاده‌سازی و محور‌های مواصلاتی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در دستور کار قرار گرفته است. ‏

رضایی گفت: جاده شیراز ـ جهرم پیشرفت ۹۰ درصدی داشته و بیش از ۱۶۰ کیلومتر از این جاده دوبانده به چهار بانده ارتقا یافته است‎.‎رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه محور‌های مواصلاتی جهرم ـ لار و بندرعباس نیز در حال اجرا است که نگاه ما به این پروژه اتصال جهرم به بندر شهید رجایی و بندر عباس است و به زودی ۲۰ کیلومتر از جاده جهرم به سمت لارستان به بهره‌برداری می‌رسد‎.

‎دومین زیرساخت‌ مهم در شهرستان جهرم موضوع آب است که با افتتاح سد سلمان فارسی، این مهم نیز تامین می‌شود‎.‎وی با اشاره به زیرساخت‌های بهداشت، درمان و سلامت در شهرستان جهرم گفت: زیر ساخت‌های سلامت این شهرستان توسعه چشمگیری داشته است و با بهره‌برداری از بیمارستان جدید ۳۱۰ تختخوابی جهرم، تعداد تخت‌های بستری این شهرستان به ۷۰۰ می‌رسد‎.‎رضایی توسعه شبکه ریلی را از دیگر زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه هر منطقه‌عنوان کرد و گفت: اکنون شهرستان جهرم به شبکه ریلی متصل شده است و حدود یک ماه آینده وزیر راه و شهرسازی از این پروژه بازدید می‌کند‎.

‎نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس با بیان این مطلب که منطقه ویژه اقتصادی جهرم با دارا بودن امکانات بسیار مناسب، شرایط مساعدی برای سرمایه‌گذاری دارد، افزود: در کنار منطقه ویژه اقتصادی ایجاد بندر خشک اهمیت بالایی دارد و مجوز احداث آن به جهرم اختصاص یافته است‎.‎وی با اشاره به معطل ماندن پتروشیمی جهرم گفت: این پروژه مشکل آب و زمین شناسی ندارد و تاکنون بیش از ۱۰۰میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است‎.‎به گفته رضایی وجود بندر خشک، منطقه ویژه اقتصادی، پتروشیمی و در کنار آن کشاورزی به صورت نوین، اقتصاد شهرستان جهرم را متحول خواهد کرد‎.

‎وی افزود: برای جذب سرمایه‌گذاران و توسعه سرمایه‌گذاری علاوه بر جاده وجود فرودگاه برای نقل و انتقال کالا‌ها بسیار مهم است که در این خصوص ترمینال فرودگاه جهرم توسعه می‌یابد و به زودی افتتاح می‌شود و در کنار آن، تعداد پرواز‌ها هم افزایش می‌یابد‎.

Email this page

نسخه مناسب چاپ