افتتاح نخستین کتابخانه عمومی سیار شهری در همدان
همدان ـ خبرنگار اطلاعات: نخستین کتابخانه عمومی سیار شهری برای نخستین بار در کشور با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان طی مراسمی راه‌اندازی شد.

عباس صفوی، شهردار همدان در این مراسم با بیان اینکه یکی از سیاست‌های شورا و شهرداری توسعه حوزه فرهنگی است، گفت: ۳ کتابخانه در فرهنگسراهای عین‌القضات و ولایت و مرکز همایش‌های تالار قرآنی با همکاری کتابخانه‌ها به صورت مشارکتی فعالیت می‌کنند.

شهردار همدان با تأکید بر اینکه به دنبال توسعه این گونه فضاها هستیم، ادامه داد: اتوبوس شهری به کتابخانه عمومی سیار اختصاص یافت و تجهیز شد که به طور حتم در حوزه فرهنگی موثر است.

عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان هم با بیان اینکه نخستین کتابخانه سیار در استان همدان و نخستین کتابخانه سیار شهری کشور با همکاری این اداره کل، شورای شهر و شهرداری همدان راه‌اندازی شده است، گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌های ما دسترسی آسان عموم مردم به کتابخانه‌های عمومی است و در مجموع ۱۱۴ کتابخانه در استان فعالیت دارند که ۶۹ کتابخانه شهری و ۴۵ کتابخانه روستایی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان ادامه داد: کتابخانه سیار شهری «یار مهربان» نیز هر روز در مناطقی که فاقد کتابخانه عمومی است، مستقر می‌شود و کتاب دوستان و اهالی فرهنگ می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

نسخه مناسب چاپ