افتتاح ۱۳۹۴واحد مسکن مهر در ۸ شهرستان استان خراسان رضوی
 

مشهد – خبرنگار اطلاعات: ۱۳۹۴واحد مسکن مهر در ۸شهرستان خراسان رضوی به طورهمزمان در مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی، افتتاح شد.
عملیات اجرایی “طرح اقدام ملی” در قالب ساخت ۵۳۷۵ واحد مسکونی، تامین زمین برای ۱۷هزار خانه در خراسان رضوی و همچنین ساخت آزمایشی ۲۷۶۲ واحد مسکونی در شهرجدید گلبهار به مناسبت هفته دولت در مراسمی به طور ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری آغاز شد.
علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در این مراسم با بیان اینکه در چارچوب طرح اقدام ملی ۲۲هزار و ۳۷۸واحد مسکونی در این استان ساخته می شود تا مشکلات مسکن بخشی از شهروندان خراسانی در این حوزه رفع شود، افزود: بخشی از محل اجرای این طرح محلات که پدیده مزمن و حاشیه نشین حاشیه شهر مشهد است از ۷۰ سال پیش آغاز شده است.
وی با بیان اینکه برای کاهش آسیب های اجتماعی در حاشیه شهر مشهد ۳۲ دستگاه اجرایی و حکومتی پای کار هستند، تاکید کرد: برای رفع پدیده حاشیه نشینی در مشهد علاوه بر اقداماتی که در گذشته انجام شده است، اخیرا هم در قالب هشت محله این کلانشهر “طرح اقدام ملی” برای کاهش آسیب های اجتماعی اجرا شده که ۳۰۰ هزار نفر را پوشش می دهد.
هومن گریوانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار هم در این مراسم گفت: طرح اقدام ملی مسکن در گلبهار با تامین زمین برای ساخت ۲۷۶۲ انجام شده است. وی با اشاره به اینکه از ۴۰  هزار واحد مسکونی در شهر جدید گلبهار تاکنون ۳۲ هزار واحد آن در اختیار مردم قرار گرفته است، افزود: دولت همه تعهدات خود را در حوزه مسکن مهر انجام داده که باقیمانده این واحدها مربوط به شرکت های تعاونی و دیگر نهادهای تابعه آن است.
همچنین استاندار خراسان رضوی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم در حاشیه شهر مشهد هم برنامه خود را با مشارکت همه دستگاه ها زودتر شروع و بتوانیم در هشت مرحله طرح نجات را اجرا کنیم.
رسیدگی به دعاوی دستگاه ها
استاندار خراسان رضوی در نشست شورای اسلامی شهر مشهد گفت: طبق مصوبه ستاد تدبیر و با موافقت دادستان مشهد از این پس مشکلات و شکایات دستگاه های اجرایی در این استان حتی شکایات کیفری در ستاد تدبیر استانداری بررسی می شود.
رزم حسینی افزود: بر این اساس مقرر شد دادستانی پرونده های موجود را هم به استانداری ارجاع دهد تا با شکایات دستگاه های مختلف خللی در اجرای طرح ها
ایجاد نشود. وی در ادامه تاکید کرد: برای رفع مشکل ترافیک مشهد و هسته مرکزی شهر هم همکاری خوبی بین دستگاه های مرتبط مانند آستان قدس رضوی، شهرداری و استانداری وجود دارد و شورای تامین استان هم مشارکت جدی در این باره دارد و اگر طرحی در این باره ارائه شود حمایت های لازم انجام خواهد گرفت و در کمیسیون ماده ۵ استانداری هم با سرعت موارد مختلف پیگیری می شود.
استاندار خراسان رضوی در ادامه با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت گفت: نهاد شورا نهادی مردمی و برخاسته از رای مردم است و امروز مدیریت بزرگترین شهر مذهبی کشور در اختیار شورای شهر مشهد قرار دارد. رزم حسینی افزود: دولت همواره نسبت به شورا و شهر مشهد توجه ویژه ای دارد و در دولت تدبیر و امید کمک های بی سابقه ای در تسویه حساب های مدیریت شهری از محل مطالبات و تهاتر انجام گرفته است و در اقدامی بی سابقه در اسفندماه پارسال ۴۴هزار میلیارد ریال بدهی شهرداری مشهد تهاتر و تسویه شد.
وی افزود: در بخش انتشار اوراق مشارکت هم دولت به رغم مشکلات مالی برای طرح های عمرانی و قطار شهری خیلی سخاوتمندانه در حوزه شهر مشهد عمل کرده است.
استاندار خراسان رضوی گفت: مشهد باید سمبل شهری زیبا، سالم و زائرپذیر باشد که امکانات زیرساختی و شهرنشینی برای تحقق این مهم ضروری است. رزم حسینی با بیان این که دستگاه های نظارتی توجه ویژه ای به سلامت اداری در مجموعه شورا و شهرداری مشهد دارند ، تاکید کرد: تاکنون گزارش منفی در این باره دریافت نشده است و این سلامت کاری ادامه خواهد یافت و شورای پنجم می تواند کارنامه درخشانی داشته باشد.

نسخه مناسب چاپ