افشای توطئه آمریکا و برخی افسران ارتش عراق علیه الحشدالشعبی
سرویس خارجی : «حزب الله» عراق که از مهم‌ترین گروه‌های مقاومت حاضر در الحشد الشعبی است، فایل‌هایی صوتی را منتشر کرد که از توطئه مشترک آمریکا و برخی از افسران بلند پایه ارتش عراق علیه الحشدالشعبی حکایت دارد.

حزب الله عراق در واکنش به فرمان «عبدالمهدی»، نخست وزیر این کشور درباره الحشدالشعبی بیانیه‌ای صادر و تأکید کرد : آمریکا در نظام عراق و نهادهای امنیتی ذیربط ، نفوذ کرده است . حزب الله همچنین حکومت عراق را مسئول فروپاشی امنیتی این کشور در زمان ورود داعش معرفی کرد. این گروه مقاومت در ادامه فایل‌های صوتی را منتشر کرد که از طریق تلفن و واتساپ بین «محمود الفلاحی» فرمانده عملیات «الانبار» در ارتش عراق با یکی از عناصر سرویس اطلاعاتی مرکزی آمریکا «CIA» که تبعه عراق است، صورت گرفته بود.

به گفته حزب الله، این فایل، توطئه وی علیه امنیت نیروهای ارتش عراق، نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی و گروه‌های مقاومت را ثابت می‌کند و نشان می‌دهد که به دلیل مخابره این اطلاعات به سرویس جاسوسی مرکزی آمریکا و «موساد» اسرائیل، امنیت ملی عراق در معرض خطر قرار گرفته است.

در این فایل های صوتی، جاسوس CIAاز «الفلاحی» می‌خواهد که مختصات مقرهای الحشدالشعبی و تجمع آنها در منطقه مرزی عراق با سوریه را در اختیار وی قرار دهد تا حملاتی از سوی نیروهای هوایی آمریکا و اسرائیل به این مقرها صورت گیرد.بر اساس این اسناد، «محمود الفلاحی» نیز مختصات کامل پایگاه ها و تجمع نیروهای الحشدالشعبی را به ماموران مخفی «سیا» در عراق می دهد.

در همین حال، «نجاح الشمری»، وزیر دفاع عراق در واکنش به انتشار فایل صوتی مکالمه تلفنی منتسب به فرمانده عملیات «الانبار» با عناصر سرویس اطلاعات آمریکا، خواستار تحقیق در این زمینه شد و کمیته مستقلی تشکیل داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ