امارات از بیم حملات انصارالله، نیروهایش را در یمن کاهش داد
سرویس خارجی : روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» به نقش حاکم «دبی» در تصمیم امارات برای کاهش حضور نظامی این کشور در یمن اشاره کرد و گفت: اذعان «ابوظبی» به ناتوانی در برابر تحمل حملات انصار الله، آن را وادار به خروج تدریجی از جنگ یمن کرده است.
‌رای الیوم در واکنش به خبر «رویترز»، از کاهش حضور نظامی امارات در یمن به دلیل ترس «ابوظبی» و «دبی» از حملات پهپادی و موشکی احتمالی انصارالله در آینده نزدیک خبر داد. این روزنامه همچنین به نقل از یک منبع آگاه از نقش بزرگ «محمد بن راشد آل مکتوم»، حاکم «دبی» در تصمیم مقامات ابوظبی خبر داد.
بر اساس این گزارش، «آل مکتوم » در نشستی با «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل قوای مسلح امارات تاکید کرد: اگر انصارالله یمن مراکز حیاتی در «دُبی» را در پاسخ به مشارکت امارات در جنگ هدف بگیرند، «دُبی» آماده پرداخت بهای سنگین آن نیست.
در تحولات میدانی نیز، حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به یک منزل مسکونی در استان «تعز» واقع در غرب یمن، به کشته شدن ۹ عضو این خانواده از جمله چند کودک منجر شد. از سویی رسانه های یمنی از حمله توپخانه ای مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی به دفتر سازمان ملل در الحدیده یمن خبر دادند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ