امام جمعه قم: قدرت بازدارندگی انقلاب اسلامی محاسبات دشمن را به هم زده است
سرویس شهرستانها: امام جمعه قم با تاکید بر اینکه قدرت بازدارندگی انقلاب اسلامی محاسبات دشمن را به هم زده است گفت: امروزسیاست «نه مذاکره و نه جنگ» با قدرت اجرایی شد و سقوط پهپاد آمریکایی نشان داد که تهدید‌ها و تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی شکست خورده است.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر، تاکید کرد: سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی، نشان از عزم و اراده، شجاعت، خواستن و توانستن جمهوری اسلامی و پیروزی اراده ولی فقیه بر اراده شیطانی آمریکای جنایتکار است.

وی با اشاره به سالروز حمله ناوگان آمریکایی به هواپیمایی مسافربری ایران گفت: جمهوری اسلامی امروز به چنان قدرتی دست یافته که پهپاد فوق پیشرفته آمریکا را با سامانه بومی سوم خرداد خود با اقتدار سرنگون کرد و هواپیمای جاسوسی دیگر آمریکا با ۳۸ سرنشین که در نزدیکی این پهپاد بود را سرنگون نکرد که این حقوق بشر ایرانی را به جهان نشان داد حتی این موضوع موجب تقدیر ترامپ نگون بخت نیز شد.خطیب جمعه قم در ادامه، واقعه ششم و هفتم تیر را وقایعی عظیم برای انقلاب دانست و ادامه داد: ششم تیرماه سالروز ترور امام خامنه‌ای در سال ۱۳۶۰ است که خداوند برای ترویج اسلام و حفظ انقلاب و با دعای مردم و امام امت، ایشان را از این ترور نجات داد.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به تحریم رهبر معظم انقلاب توسط آمریکا تصریح کرد: یاوه گویی‌های اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا در اعمال تحریم علیه مقام عالی مرجعیت و رهبری معظم انقلاب امام خامنه ای، نمونه‌ای از شرارت‌ها و حماقت آنهاست.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن دهه کرامت، گفت: دهه کرامت دهه ایمان وتقوا و خدمت کریمانه در آستان‌های معصومیه، رضوی و شاهچراغ است.

سعیدی با بیان اینکه مردم قم در این دهه باید مناسب با شأن و جایگاه والای حضرت فاطمه معصومه (س) و شهر عش آل محمد (ص) رفتار کنند، گفت: حجاب و عفاف و رعایت حرمت حریم حضرت فاطمه معصومه (س) مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب و مراجع تقلید است که باید همه به رعایت حجاب و عفاف در قم توجه کنند.

امام جمعه قم همچنین با بیان اینکه مبادا مسئولان فریب لبخندها و دستکش‌های مخملی دشمنان را بخورند گفت: در زیر دستکش مخملی دشمن، دست‌های چدنی برای ضربه به کشور وجود دارد و نباید فریب این لبخندهای دشمن را خورد.

وی اظهار داشت: آمریکایی‌ها به هیچ وجه قائل به از بین بردن چارچوب‌های تحریمی خود علیه ملت ایران نبوده و نیستند به همین دلیل باید برای بهبود معیشت مردم؛ رونق تولید، حمایت از تولیدات ملی و اقتصاد مقاومتی را در کشور مورد توجه قرار داد و با هرگونه قاچاق و واردات بی ضابطه مقابله و با مسئولان متخلف برخورد شود.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ