امام جمعه قم: ملت از جنگ روانی دشمن هراس ندارد
سرویس شهرستانها: امام جمعه قم با بیان اینکه ملت آبدیده هرگز از جنگ روانی دشمن هراس ندارد، افزود: رهبری فرمودند ما اهل جنگ نیستیم و آنها هم پا در این میدان نمی‌گذارند؛ آنها می‌خواهند با گفتن اینکه فلان ناو را آورده‌ایم، رعب ایجاد کنند.

به گزارش فارس، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به اینکه هر کس به حد توان خود می‌تواند از فیض الهی ماه مبارک رمضان استفاده کند، ادامه داد: روزهای ماه مبارک رمضان آدابی دارد و در گذشته مغازه‌ها جز در موارد محدود بسته می‌شد و روزه خواری در ملاعام، قبح جدی داشت.وی افزود: در شهر کریمه

اهل بیت(ع) این همه مغازه برای عرضه مواد غذایی چرا باید اول صبح مانند روزهای عادی فعال باشد؟ حریم شکنی کار مناسبی نیست و باید در این باره تذکرات لازم داده شود و نیروهای انتظامی و دیگر مسئولان حضور جدی داشته باشند تا فضای جامعه دینی، الهی و انقلابی باشد .

امام جمعه قم با اشاره به اینکه در شرایط سخت گرانی و مشکلات معیشتی باید از فقرا دستگیری کرد، ادامه داد: همت مردم قم در سال‌های اخیر ستودنی است و امسال هم از مردم تقاضا می‌کنیم که همت خود را بیشتر و دیگران را در سفره خویش شریک کنند .

وی با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: ایشان شبیه ترین افراد به رسول گرامی اسلام بود و عبادات و سیره ایشان سرمشقی برای همگان است.

حسینی بوشهری با تسلیت سالروز ارتحال آیت الله العظمی بهجت تاکید کرد: زندگی ایشان برای همگان به ویژه کسانی که دنبال زندگی معنوی هستند سرمشق خوبی است و یاد و خاطره این فقیه بزرگوار را گرامی می‌داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب و توصیه ها و منویات ایشان، تاکید کرد: دشمنان از طریق فضای مجازی و… روی اعصاب ملت کار می‌کنند و گفته بودند که نمی خواهند که جنگ را جایگزین تحریم کنند بلکه می‌خواهند از رهگذر تحریم آثار جنگ را در خیابان‌های تهران مشاهده کنند .

امام جمعه قم گفت: برخی در روزنامه‌ها رعب و ترس درونی خود را تیتر کرده و می‌خواهند جامعه را بترسانند؛ اگر همراهی با ملت، رهبری و انقلاب نمی کنید لااقل دل مردم را خالی نکنید؛ این ملت هشت سال جانانه در برابر همه دشمنان جنگیده است.

وی با اشاره به اینکه باید نقاط ضعف را شناخته و مشکلات را حل کنیم، تصریح کرد: اقتصاد ما دچار بیماری مزمن است و این اقتصاد به نفت وابسته بوده و چنین مشکلی همیشه وجود دارد.

امام جمعه قم دولتی بودن را از دیگر مشکلات اقتصاد دانست و یادآور شد: متاسفانه اراده ای برای پیاده شدن اصل ۴۴ وجود ندارد. تخریب فضای کسب و کار با قوانین دست و پا گیر از دیگر مشکلات عرصه اقتصاد است. وی با اشاره به مشکلات حوزه بانکی و پولی گفت: نظام بودجه ریزی در کشور دارای مشکلاتی است و رهبری فرمودند که این نظام بودجه ریزی صحیح نیست ولی گوش شنوایی نبوده است.

او تاکید کرد: در شرایطی که در تحریم هستیم باید تهدید را به فرصت تبدیل کرد و باید از این تحریم‌ها نهایت استفاده را داشته باشیم؛ کشور نیاز به حرکت جهادی و انقلابی دارد و هر کجا که نیروهای جهادی و انقلابی در صحنه حضور دارند کاری می‌کنند کارستان.

امام جمعه قم با اشاره به دستاوردهای هسته ای، موشکی، فناوری نانو، تامین نیازهای پزشکی و… گفت: شعار ما می‌توانیم قابل تحقق است به شرط اینکه بخواهیم آن را عملی کنیم؛ اگر حرکت جهادی داشته باشیم در عرصه اقتصادی هم مانند دیگر عرصه‌ها می درخشیم.

وی با بیان اینکه دلالی از مهمترین مشکلات کشور است افزود: دلال‌ها با یک تلفن قیمت اجناس را بالا می‌برند و جنس با چند برابر قیمت به دست مصرف کننده می‌رسد؛ باید با نظارت دقیق جلو احتکار گرفته شده و قوه قضائیه و دولت باید جدی به میدان بیایند.

امام جمعه قم اضافه کرد: مردم می‌گویند گویی همه چیز رها شده است و ما نمی خواهیم که چنین جملاتی را از مردم بشنویم؛ ما یا باید تسلیم شده و عقب نشینی کنیم ، یا مقاومت کنیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ