امام جمعه موقت تهران: اصلاحات ساختاری بودجه کشور مطالبه قطعی نظام و مردم است
 

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: اصلاحات ساختاری بودجه ، مطالبه قطعی نظام و ملت ایران است و دولت و مجلس، دستگاه قضایی با اجماع، قدم‌های اصولی برای یک تحول بنیادین در نظام بودجه‌ریزی کشور بردارند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «سید محمدحسن ابوترابی‌فرد» در خطبه های نماز عبادی- سیاسی جمعه در مصلای امام خمینی‌(ره) تهران با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی برلزوم اصلاحات ساختاری بودجه کشور، اقدام سازمان برنامه و بودجه‌ را در پیش‌نویس اصلاحات ساختاری بودجه تحسین کرد و گفت: بودجه سالانه کشور آینه چگونه اداره کردن کشور است و منابع، هزینه‌ها و کیفیت مدیریت کشور را نشان می‌دهد. ابوترابی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در پیام سال ۱۳۹۷ و همچنین در ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و هم در بیانیه گام دوم انقلاب بر اهمیت اصلاح ساختار بودجه تاکید کرده‌اند.

وی افزود: ایشان اشاره کرده‌اند که «مهمترین عیوب وابستگی اقتصاد به نفت و دولتی بودن بخش‌هایی از اقتصاد و نهایتاً بودجه‌بندی معیوب و نامتوازن است.»

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: اصلاحات ساختاری بودجه امروز مطالبه قطعی نظام و ملت ایران است و دولت و مجلس، دستگاه قضایی با اجماع، قدم‌های اصولی برای یک تحول بنیادین در نظام بودجه‌ریزی کشور بردارند.

ابوترابی فرد گفت: عوامل موثر و کلیدی در رشد اقتصادی کشور در اصلاح سیاست های کلان اقتصادی در اصلاح مدیریت درآمدهای نفتی، سیاست مالی و پولی ارزی، نرخ سود بانکی، شاخص فضای کسب‌وکار و آزادی اقتصادی تعریف می شود.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: اگر می‌خواهیم شاهد تحول در اقتصاد باشیم باید در این حوزه‌ها اقدامات اصولی انجام دهیم. اصلاح شاخص به درآمدهای نفتی و شاخص سیاست‌های پولی و ارزی، در اصلاح سیاست‌های مالی خلاصه می شود.

ابوترابی فرد گفت: ما نمی خواهیم در آمدهای نفتی را کنار بگذاریم، اما اکنون در شرایطی هستیم که دشمن با اعمال تحریم فرصتی را برای (اقتصاد) ما فراهم کرده است؛ تحریم می‌تواند یک فرصت استثنایی برای اقتصاد ایران باشد. خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تحریم‌های وقیحانه دولت آمریکا و زیر پا گذاشتن قوانین و مقررات بین‌المللی، دستگاه حاکمه این کشور را در وضع یک یاغی ماجراجوی بین‌المللی قرار داده است.

وی همچنین رهگیری و انهدام پیشرفته‌ترین، پیچیده‌ترین و رادارگریزترین پرنده جاسوسی ارتش آمریکا توسط شبکه پدافند هوایی و آتش موشک هوافضای سبزپوشان متعهد، متخصص و شجاع ایران را از پیروزی‌های الهام‌بخش برشمرد و گفت: این رویدادها حکایت از شرایط ویژه‌ای دارد که بیانگر راهبرد قطعی ایران بر مقاومت و فروپاشی متزلزل دشمن است.

این اراده پولادین ایران را امروز تمامی سیاستمداران، سیاست‌ورزان و نیروهای انقلابی وفادار به جبهه مقاومت و حتی دست‌نشاندگان بی‌هویت آمریکا هم یافته و احساس کرده‌اند. امام جمعه موقت تهران افزود: نفوذ منطقه‌ای و قدرت مسلط نظام اسلامی و جبهه مقاومت و شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه را چهره‌های هوشمند با همه وجود درک کرده‌اند. وی خاطرنشان کرد: ایران، عراق، سوریه، یمن، فلسطین، لبنان، پاکستان، افغانستان، ترکیه و دنیای اسلام پیام‌آور شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه است. ابوترابی فرد خطاب به مدیران و مسئولان کشور گفت: اقتصاد در سایه پیوند دانش و علم با مدیریت و تصمیمات عالمانه به یک اقتصاد بالنده و شکوفا تبدیل خواهد شد. وی همچنین با اشاره به ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: امام صادق (ع) در حدیثی اسلام را بر پنج پایه؛ نماز، زکات، حج، روزه و ولایت استوار می‌دانند و در این بین اصلی‌ترین رکن را عنصر ولایت تعیین می‌کنند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ