امسال محدودیتی در نوع خودرو برای سرویس مدارس نداریم
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه خودروهای مورد استفاده با توجه به تمامی مشخصه‌های مکانیکی و فیزیکی مورد بررسی قرار می‌گیرند، گفت: تا کنون محدودیتی از نظر نوع خودرو نداشتیم و پراید هم می‌تواند جزو سرویس مدارس باشد.

مسعود ثقفی در گفت‌وگو با ایسنا درباره سرویس مدارس توضیحاتی ارائه و با بیان اینکه تعداد استفاده کنندگان از سرویس مدرسه به نسبت کل دانش آموزان محدود است، اظهار کرد: یک میلیون و ۱۰۰هزار دانش آموز داریم که از این تعداد در سال گذشته ۱۴۱هزار دانش آموز از سرویس مدرسه استفاده کردند.

وی افزود: در این طرح از ۱۷هزار خودرو استفاده می‌شود که طبیعتا همه آن‌ها ویژگی‌های مد نظر ما و پلیس راهور را نداشتند اما نهایت تلاش همه ما به این سمت بوده است که خودروها حائز استانداردهای حمل و نقلی لازم برای دانش‌آموزان باشند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه خودروهای مورد استفاده با توجه به تمام مشخصه‌های مکانیکی و فیزیکی مورد بررسی قرار می‌گیرند، گفت: تاکنون محدودیتی از نظر نوع خودرو نداشتیم و پراید هم می‌تواند جزو سرویس مدارس باشد. ثقفی درباره نظارت بر رانندگان سرویس مدارس نیز گفت: نه تنها نوع خودرو و کیفیت فنی مدنظر است بلکه خود رانندگان نیز مهم هستند. رانندگان سرویس مدارس باید مشخصه‌هایی داشته باشند که پلیس راهور نیز در احراز آن مشخصه‌ها به ما کمک می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که والدین باید به چه نکاتی در انتخاب سرویس مدرسه توجه کنند؟ اظهار کرد: امسال نوع خودرو و انتخاب سرویس مدارس از طریق سامانه‌ای به نام «سپند» انجام می‌شود. امسال مدارس، دانش آموزانشان را در «سپند» ثبت نام می‌کنند اما تصویر و مشخصات راننده و خودرو برای اولیا قابل نمایش است و امکان تغییر آن وجود دارد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران درباره نرخ سرویس مدارس نیز گفت: هرسال شورای شهر نرخ سرویس مدارس را تصویب می‌کند. هنوز برای سال جدید مصوبه‌ای نداشته‌ایم اما این افزایش متناسب با شرایط افزایش قیمت‌هاست. اگر به هر دلیلی مشکلاتی غیر قابل پیش بینی رخ داد اولیا می‌توانند با شماره تلفن ۸۸۹۶۴۰۰۶ تماس بگیرند.

نسخه مناسب چاپ