نگاه
امنیت کودکان امنیت ملی است
 

دکتر محمد مطهری، فرزند شهید مرتضی مطهری در کانال رسمی خود نوشت: باران‌ شیخی دخترک معصوم اراکی دیروز در راه کوتاه به سوی مدرسه ناپدید شده است.

با پخش این تصویر به هر صورت ممکن علاوه بر کمک در پیدا شدن او:

۱ـ به مجرمان اثبات کنید که کودک در ایران از «جامعه» ربوده می‌شود نه صرفا از «یک خانواده»، و مجرم با کل جامعه طرف است.

۲ـ باعث شوید مسئولان نیروی انتظامی با جدیت بیشتری این‌گونه مسائل را دنبال کنند و اخبار ناپدیدشدنها و آدم‌ربائیها را به دلیل ناموجه حفظ امنیت روانی مردم، پنهان نکنند.

۳ـ کاری کنید قوه قضائیه، مجرمان سابقه‌دار را به سهولت آزاد نکند و مردم را از سرنوشت امثال متجاوز سابقه‌دار شوشتری ـ که عکس‌ها و فیلم‌های تجاوز خود به پسران نوجوان و التماس آنان را با خیال راحت در فضای مجازی منتشر ‌کرد ـ بی‌خبر نگذارد.

۴ـ رسانه ملی را وادار کنید از این‌گونه حوادث و فجایع ـ چون به امنیت نظام مربوط نمی‌داند ـ بی‌تفاوت نگذرد تا آنجا که مجرمان، میزان حساسیت نظام خبری کشور به «کودک‌ربایی» را با حساسیت به «پفک‌دزدی» اشتباه نگیرند.

۵ـ «شورای عالی امنیت ملی» را ترغیب کنید امنیت کودکان را جزیی از امنیت «ملی» تعریف کند و صرفا بر دشمن خارجی و امنیت «نظام» متمرکز نباشد.

این مورد خاص، کودک‌ربایی باشد یا هر چیز دیگر، در لزوم اهتمام به موارد بالا تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

مهم این است که «میزان عکس‌العمل جامعه» در نوع چاره‌جویی مسئولان و ایجاد ترس در مجرمان بالقوه در آینده، نقش اساسی دارد.

با سپاس از همه تلاش‌هایی که دستگاه‌ها و نیروهای انتظامی، امنیتی، قضایی و رسانه‌ای برای امنیت مردم انجام داده و ‌می‌دهند.

کانال رسمی محمد مطهری

Email this page

نسخه مناسب چاپ