انصارالله یمن: وارد مرحله هدف قراردادن اقتصاد «گاو شیرده» شده‌ایم
سرویس خارجی:سخنگوی انصارالله یمن در سخنانی تأکید کرد‌: عملیات هدف قرار دادن تاسیسات شرکت نفت «آرامکو» عربستان ، آغاز مرحله جدیدی از هدف قرار دادن اقتصاد «گاو شیرده» ای است که «ترامپ» معتقد است همواره آن را می دوشد.
«محمد عبدالسلام»، سخنگوی انصارالله یمن و رئیس هیات مذاکره‌کننده این جنبش در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت: عملیات هدف قرار دادن شرکت نفتی آرامکوی عربستان در واکنش به ادامه محاصره کشورمان و ادامه تجاوزات ائتلاف عربی است. وی افزود: این عملیات پیامی است مبنی بر اینکه ما وارد مرحله جدیدی از هدف قرار دادن اقتصاد «گاو شیرده» ای شده‌ایم که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا همواره تأکید دارد آن را می‌دوشد. عبدالسلام تاکید کرد: ترامپ از این جنگ حمایت می‌کند و او و برخی طرف‌های بین‌المللی از پول عربستان استفاده می‌کنند.این مقام یمنی در ادامه تصریح کرد: از این پس تأسیسات اقتصادی ائتلاف سعودی هدف قرار خواهند گرفت چرا که حمله به این اهداف ، واکنشی مناسب و واقعی به ائتلاف متجاوز است که در این جنگ فرصتی برای هدف قرار دادن مردم یمن یافته‌اند.وی درباره ادعاها درخصوص اینکه ایران انصارالله را ترغیب به انجام حملات به عربستان و امارات می کند و این جنبش مورد حمایت تهران است، پاسخ داد: ما به چنین ادعاها و اظهاراتی توجهی نمی‌کنیم ، بگذارید هرچه می‌خواهند بگویند ، ما از تمامی امکانات و مهارت‌ها برای مقابله با تجاوز بیرحمانه که در سایه سکوت هولناک بین‌المللی صورت می‌گیرد، استفاده خواهیم کرد.سخنگوی انصارالله یمن افزود: دشمن سعودی خواستار صلح نیست اما ما خواستار صلح هستیم حتی با عربستان ، ما می‌خواهیم در کنار هم براساس روابطی برپایه حسن همجواری و همکاری اخلاقی و انسانی زندگی کنیم ، مشکل عربستان تنها با یمن نیست بلکه با کشورهای دیگر نیز مشکل دارد.
«محمد عبدالسلام» در عین حال هشدار داد که هدف قرار گرفتن تاسیسات حساس امارات نیز همانند عربستان بعید نیست. وی گفت:ما هرگز نخواهیم پذیرفت که حمله به ملت یمن بدون پاسخ بماند و به متجاوزان می‌گوییم که منتظر پاسخ بیشتر باشند.
از طرفی، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز در بیانیه ای تاکید ‌کرد که در صورت ادامه تجاوزات ائتلاف سعودی، حملاتی در سطح گسترده‌تر و در عمق خاک متجاوزان صورت خواهد گرفت. در همین حال، شبکه خبری المیادین دو روز پس از عملیات پهپادی یمن علیه تأسیسات نفتی عربستان سعودی اعلام کرد: نیروهای یمنی بیش از ۱۰ عملیات نظامی بزرگ اعلام نشده در عمق خاک عربستان انجام داده اند که رسانه ای نشده است. در چنین شرایطی، برخی رسانه ها به یک برگ سند داخلی وزارت دفاع عربستان دست یافتند که حاکی از وحشت نظامیان این کشور از حملات انفجاری و انتحاری اخیر در تأسیسات نفتی این کشور است. طبق این سند، رژیم سعودی دستور اعزام گسترده نیروهای گارد ملی عربستان به سمت منطقه «الشرقیه» با هدف حفاظت از چاه‌های نفت و پالایشگاه‌ها و بنادر صادرات نفت این منطقه صادر کرده است. در این نامه همچنین تأکید شده است که تمامی مرخصی‌های فرماندهان و سربازان در برهه آمادگی نیروها برای انجام این مأموریت باید فورا لغو شود. در تحولات میدانی نیز، رژیم متجاوز سعودی فرودگاه بین المللی «الحدیده» یمن را هدف حملات توپخانه ای گسترده قرار داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ