بازدید معاون علمی رئیس‌جمهوری از ۴ واحد دانش بنیان یزد
 

سرویس شهرستانها: معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، از چهار شرکت دانش بنیان منتخب شهرک صنعتی یزد بازدید کرد.

دکتر سورنا ستاری در بازدید از شرکت صافات انرژی، سازنده یاتاقان و تعمیرکننده و نگه دارنده نیروگاه‌ها با تولیدات این مجموعه آشنا شد.این مجموعه، قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع مختلف نظیر برق، نفت و پتروشیمی را از معروف‌ترین برند‌های حال حاضر دنیا تامین می‌کند.ساخت و بازسازی یاتاقان در این شرکت برای نخستین بار در منطقه جنوب شرق کشور به روش سانترفیوژ انجام می‌گیرد.

دکتر ستاری در ادامه از شرکت دانش بنیان یگانه پارسه کویر بازدید کرد.

این شرکت، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ با هدف خودکفایی در تولید ماشین‌آلات راهسازی آغاز کرده و توانسته به مهندسی معکوس یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات راهسازی به نام اسکید لودر (‏SSL‏) کند، به گونه‌ای که درسال ۱۳۹۴ نمونه اولیه این محصول ساخته شده و از لحاظ مشخصات فنی و قیمت تمام شده قابلیت رقابت با تمامی محصولات وارداتی از کشورهای مختلف را دارد.معاون رئیس‌جمهوری در بازدید از شرکت تعاونی دانش بنیان شوکا ایرانیان، با تولیدهای این مجموعه آشنا شد.

این شرکت دانش بنیان در شهرک صنعتی یزد، با بهره‌گیری از متخصصان داخلی با هدف تولید الیاف مصنوعی در سال ۱۳۹۱ تاسیس شد تا به تولید ماشین‌آلات الیاف مصنوعی در داخل کشور بپردازد.این مجموعه نخستین تولیدکننده خط کامل دستگاه‌های بی سی اف و سی اف در ایران محسوب می‌شود و همزمان نیز مجوز فعالیت تولیدی دانش بنیان را گرفته است.

وی در ادامه بازدیدها وارد منطقه ویژه اقتصادی شهرک صنعتی یزد شد و از شرکت پیشگامان صنعت سبز بازدید کرد.

این شرکت در سال ۱۳۹۴ با توجه به نیاز کشور به تولید کاغذ با بررسی‌های کارشناسی و فراهم کردن زیر ساخت لازم با هدف تولید کاغذ سنگی که جایگزین بسیار مناسبی برای کاغذهای سلولزی است تاسیس شد.

این مجموعه قابلیت تولید کاغذسنگی، تولید محصولات کاغذی مورد استفاده در صنایع چاپ و بسته‌بندی و تبلیغات و همچنین مشاوره و بازرگانی ماشین‌آلات تولیدی این صنعت را دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور پس از بازدید از شرکت‌های دانش بنیان منتخب شهرک صنعتی و مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه یزد، پژوهشگاه علوم تولید مثل یزد، کارخانه نورآوری در نشست شورای هماهنگی فناور استان شرکت کردو با نماینده ولی فقیه در استان هم دیداری داشت.

Email this page

نسخه مناسب چاپ