بایدن: تنها راه مقابله با نژاد‌پرستی‌ در آمریکا شکست دادن ترامپ در انتخابات‌ است
سرویس خارجی: «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تنها راه مقابله با نژادپرستی در ایالات متحده را شکست دادن دونالد ترامپ در انتخابات سال ۲۰۲۰ میلادی دانست‌.
بایدن اظهار داشت: نژادپرستی در آمریکا مشکل بنیادین سفیدپوستان است که علیه رنگین پوستان دیده می‌شود و راه مقابله با آن، شکست دادن دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ و مواخذه او برای تشدید شکاف نژادی در ایالات متحده است. جو بایدن، با انتقاد از اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ، گفت: سخنان یک رئیس جمهوری همانطور که می‌تواند بازارها را تحت تاثیر قرار دهد و کشوری را وارد جنگ کند، می‌تواند بدترین غرایز ذات انسانی را برانگیزد. وی افزود: سفیدپوستان دلیل وجود نژادپرستی نهادینه شده هستند و در آمریکا همواره این مساله وجود داشته است، برترپنداری نژاد سفید همواره وجود داشته و همچنان وجود دارد. وی تاکید کرد که در دولت احتمالی او، چنین پدیده‌ای تحمل نخواهد شد.در این حال، نتایج نظرسنجی پایگاه خبری «مورنینگ کانسالت» نشان می دهد که میزان محبوبیت ترامپ در تمامی ایالت‌های کلیدی آمریکا برای انتخابات ۲۰۲۰ از جمله میشیگان، پنسیلوانیا ، ویسکانسین ‌ اوهایو ،آیووا،آریزونا، فلوریدا و کارولینای شمالی به شدت کاهش یافته است و اکنون میزان محبوبیت ترامپ تنها در دو ایالت جورجیا و تگزاس همچنان بالاست. این در حالی است که نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد که دونالد ترامپ در رقابت با نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا یا شکست خواهد خورد یا در بهترین حالت با آنها رقابت تنگاتنگی خواهد داشت.
از طرفی،یکی از مقامات دفاعی آمریکا تأیید کرد که «مارک اسپر» رئیس‌ پنتاگون با ساخت ۳۲ کیلومتر از دیوار در مرز جنوبی آمریکا با مکزیک موافقت کرده است‌. خبر دیگر اینکه وزیر امور خارجه هند اعلام کرد که دوره برتری ایالات متحده آمریکا در امور جهانی به سر آمده است. وی با بیان این که ما امروز تغییر موقعیت آمریکا در جهان را درک می کنیم، اظهارداشت: قبلا این کشور فکر می کرد که می تواند همه جا برتری داشته باشد اما امروز چنین امکانی را ندارد و خود مسئولان آمریکا به این واقعیت اذعان دارند. در چنین شرایطی،نشریه فارین پالیسی در گزارشی به نقل از آشنایان قدیمی ترامپ «هنر معامله‌گری» وی را زیر سوال برد و نوشت: «قلدری» تنها تاکتیک او برای مذاکره است.

نسخه مناسب چاپ