برد راحت ملی پوشان والیبال ایران مقابل سریلانکا
 

تیم های ملی والیبال ایران و سریلانکا در نخستین روز از رقابت های قهرمانی آسیا به مصاف هم رفتند.

به گزارش خبرگزاری فارس، این مسابقه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد و ایگور کولاکوویچ برای این مسابقه از جواد کریمی، مسعود غلامی، سید محمد موسوی، امیرحسین اسفندیار، فرهاد قائمی، پوریا یلی و محمدرضا موذن استفاده کرد.

در ست اول تیم ایران بازی را بهتر از حریف شروع کرد و توانست در همان ابتدا اختلافی دو امتیازی با حریف خود ایجاد کند. در امتیاز ۱۴ بر ۱۱ به سود ایران سرمربی سریلانکا درخواست وقت استراحت فنی کرد تا مانع از ایجاد اختلاف بیشتر شود. در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ترکیب تیم ایران در ست دوم هم تغییری نکرد. ملی پوشان ایران با عملکرد خوب خود بازهم از حریف پیش افتادند و در امتیاز ۸ بر ۶ به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. سریلانکا در ست دوم هم حرفی برای گفتن نداشت و شاگردان کولاکوویچ به راحتی توانستند این تیم را شکست دهند. ست دوم با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود ایران تمام شد.

در ست سوم اما ماجرا کمی فرق کرد و سریلانکایی ها خود را به ملی پوشان کشورمان نزدیک کردند و حتی در امتیازات پایانی از غفلت بازیکنان کشورمان بهره برده و پیش هم افتادند.با این حال اگرچه از امتیاز ۲۰ دو تیم پا به پا پیش رفتند و در امتیاز ۲۲ و۲۳ هم مساوی شدند اما ملی پوشان ایران در ۲ امتیاز پایانی برتری خود را دوباره دیکته کرده و۲۵ بر ۲۳ پیروز شدند. تا نهایتا ۳ برصفر بازی اول را به نفع خود تمام کنند. تیم ملی کشورمان در چارچوب همین رقابت ها امروز قطر را پیش رو خواهد داشت و فردا به مصاف استرالیا می رود.

نسخه مناسب چاپ