برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذار ‏
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس هدف اصلی ساخت منطقه ویژه خلیج فارس را جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی دانست و افزود: زیرساخت‌های مورد نیاز صنایع در منطقه ایجاد شده است و به تناسب توسعه صنایع، بهبود می‌یابد. ‏

محمد جواد محبی، جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را از اهداف اصلی تمامی مناطق ویژه دانست و افزود: در این ارتباط ملزومات مورد نیاز استقرار صنایع را ایجاد می‌کنند. وی گفت: تامین زمین برای استقرار، اولین نیازی است که خوشبختانه با افتتاح طرح توسعه اراضی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس عملی شد.

او اضافه کرد: وظیفه دیگر مناطق ویژه، تامین زیربنای مورد نیاز صنایع ازجمله آب، برق و گاز است که منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در این زمینه نیز اقداماتی را اجرایی کرده است. ‏

محبی تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس جهت تامین انرژی برق مورد نیاز واحدهای مستقر اقدام به جذب سرمایه‌گذار برای ساخت نیروگاه برق کرد.

وی با بیان این که با اقدام سازمان ایمیدرو و قرارداد خرید تضمینی برق سرمایه‌گذار، نیروگاه از سال ۱۳۹۴ کار احداث نیروگاه برق در منطقه را شروع کرد افزود: این پروژه در دو فاز اجرایی شد، فاز اول با ظرفیت تولید ۱۶۵ مگاوات برق که در پاییز ۱۳۹۷ به بهره‌برداری رسید و برق حاصل به شبکه برق سراسری وارد شد و فاز دوم این پروژه، سیکل ترکیبی بخار است و برای اجرای این پروژه نیز دوره زمانی ۲ ساله در نظر گرفته شده است.

او اظهار کرد:جهت تکمیل برق مورد نیاز در منطقه، قراردادی برای ساخت نیروگاه دیگری با ظرفیت تولید ۸۸۰ مگاوات منعقد شد. زمین نیروگاه به سرمایه‌گذار واگذار شده است و تمهیدات لازم جهت به اجرا گذاشتن طرح توسط سرمایه‌گذار در حال پیگیری است.

وی ادامه داد:همچنین برای ساخت نیروگاه برق دیگری نیز در سایت میانی زمین مشخص شده است.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ