برنامه ریزی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی در ۱۴۰ حوزه
وزیر کشور گفت: در حال برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی در ۱۴۰ حوزه رای گیری هستیم.

به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه همایش فرمانداران سراسر کشور با اشاره به این که محوریت انتخابات موضوع همایش سه روزه بود، اظهار داشت: لازم بود استانداران و فرمانداران نظرات و مشکلات خود و هم شرایط انتخابات در شهرستان ها را اینجا مطرح کنند و ما هم سیاست‌ها و برنامه های خود را ابلاغ کنیم. آقای جهانگیری، ظریف و کدخدایی هم مطالب خوبی را روز پنجشنبه مطرح کردند.

وی ادامه داد: امیدوارم مجموعه این تلاش ها به برگزاری انتخابات قانونی، سالم و امن و با مشارکت پرشور منجر شود. معتقدیم این انتخابات در جهت مقاومت است. می‌توانیم با مشارکت پرشور اراده ملی در حمایت از جمهوری اسلامی را به اثبات برسانیم.‌وی درباره برگزاری انتخابات الکترونیکی بیان کرد: انتخابات الکترونیکی را در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در ۱۴۰ شهرستان برگزار کردیم. الان مذاکرات با شورای نگهبان داریم. بخش اعظم کار در انتخابات الکترونیکی، احراز هویت است. در احراز هویت الکترونیکی با شورای نگهبان به توافق رسیده‌ایم.

رحمانی فضلی با اشاره به این که در حوزه رای‌گیری و شمارش، بحث ها با شورای نگهبان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: امیدواریم بخش زیادی از حوزه ها را الکترونیکی برگزار کنیم. کارشناسان ما با آنها (شورای نگهبان) به نتایج خوبی رسیده اند. اگر در این دوره بتوانیم بخش زیادی از انتخابات را الکترونیکی برگزار کنیم، می‌توانیم گام بلندتری برای برگزاری انتخابات الکترونیک در تمام حوزه‌ها برداریم. در حال برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در ۱۴۰ حوزه هستیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ