برگزاری جشنواره تجلیل از نیکوکاران مدرسه‌ساز در کرمان
 

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: بیست و یکمین جشنواره تجلیل از نیکوکاران مدرسه‌ساز با حضور مسئولان و نیکوکاران در سالن پالیز شهر کرمان برگزار شد‎.

‎معاون سیاسی امنیتی ـ استانداری کرمان در این آیین با قدردانی از خدمات و همراهی‌های نیکوکاران افزود: نیت و اقدامات نیکوکاران در دانشگاه‌ها و آموزش وپرورش در کشور زبانزد است‏‎.

‎بصیری دانش آموزان استان کرمان را۶۰۰ هزار نفر اعلام کرد و ادامه داد: بیش از ۵۴۰۰ واحد فضای آموزشی وجود دارد که۲۵۰ نیکوکار مدرسه ساز در ساخت آن مشارکت داشته اند‎.‎وی در این آیین از پهلوان عطا احمدی، نیکوکار مدرسه ساز و سرشناس استان کرمان به خوشنامی یاد کرد و با قدردانی از وی گفت: امیدواریم در کنار شما نیکوکاران، جامعه خوب وسالمی را تحویل آینده‌سازان بدهیم‎.

‎در ادامه این آیین اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این‌که نظام تعلیم و تربیت نظامی پویا، هدفمند و متولی یاددهی و یادگیری بوده است،افزود: این نظام متولی تربیت نسلی نو اندیش، با تقوا و با اخلاق است و اکنون شاهد طلایی‌ترین دوران تاریخ آموزش و پرورش یعنی اجرایی شدن سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش هستیم‎.‎او ابراز امیدواری کرد: سال تحصیلی ۹۸ و ۹۹ این سند در تمامی مدارس استان اجرا شود‏‎.

‎مدیر کل آموزش و پرورش استان ادامه داد بیش از نیمی از مدارس کشور و کرمان توسط نیکوکاران ساخته شده است و مدرسه محلی برای زندگی‌کردن دانش‌آموزان، کسب مهارت زندگی، تقویت و تربیت افرادی برای ورود به جامعه است و هرچه این محیط شاد و با نشاط باشد در آینده کمتر دچار مشکل خواهیم شد‎.

‎اسکندری گفت: هر جای که آموزش و پرورش با مشکل مواجه شده است، نیکوکاران کمک کرده‌اند حتی در زمان وقوع بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله نیاز‌های آموزش و پرورش را تامین کرده اند‎.

‎وی افزود: در حقیقت نیکوکاران درس ایثار، سخاوت و از خودگذشتگی را به جامعه می‌دهند و تجربه نشان داده است که در همه عرصه‌ها در کنار آموزش و پرورش بوده‌اند‏‎ خیرین به رغم همه مشکلات اقتصادی در سال‌های گذشته بیشترین مشارکت را در مدرسه‌سازی داشته‌اند و این مشارکت‌ها موجب شده است کشور ما با مشکل مواجه نشود‎.‎مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با تقدیر از کمک‌های نیکوکاران مدرسه ساز گفت: امیداریم بتوانیم با مشارکت و همدلی خیرین نیازهای آموزش و پرورش را تامین کنیم‎.

‎وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۵۰ خیر با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند، افزود: سال تحصیلی ۹۷ و ۹۸ خیرین استان ۳۱ میلیارد تومان به آموزش و پرورش کمک کردند‎.‎‏ ۱۷۰ مدرسه کانکسی، ۴۶ مدرسه کپری، ۱۸۱ مدرسه چادری و ۲۳۲ مدرسه خشت و گلی در سراسر استان به طور پراکنده وجود دارد که نیازمند کمک خیرین هستیم و با توجه به کمک این عزیزان هنوز ۶۱۲ مدرسه نیازمند بازسازی و تخریب هستند‎.‎در این آیین از ۲۰ خیر مدرسه ساز تجلیل شد.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ