برگزاری همایش گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در ساوه
ساوه ـ خبرنگار اطلاعات: همایش گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی به همراه تجلیل از هنرمندان عرصه انقلاب شهرستان ساوه و تبیین ادبیات فاخر انقلاب اسلامی در سالن سلمان ساوجی برگزار شد.

مسئول فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور در این مراسم گفت: هنر انقلاب اسلامی ریشه در اقیانوس حق و باطل دارد.

سردار داود غیاثی راد افزود: هنر انقلاب اسلامی آنقدر توانمند است که بر پایه امید، آینده پژوهی و آینده نگری و با تفکر مهدویت می‌تواند سنگرهای هنر جهان را فتح کند.وی با بیان این که پایه هنر انقلاب اسلامی را اسلام، شیعه، سالار شهیدان و فرهنگ ایثار و شهادت بنا کرد، ادامه داد: بسیاری از مستندهای اروپایی و آمریکایی برخاسته از هنر انقلاب اسلامی و ترجمه گفتمان هنرمندان انقلاب به ویژه شهید آوینی و به نوعی مهندسی معکوس است و این افتخاری برای هنر انقلاب اسلامی ایران است.

سردار غیاثی راد افزود: در جهان امروز تفکر مارکسیسم، لیبرالیسم و به طور کلی ماتریالیسم خاموش شده و به زباله‌دان تاریخ رفته است.

به گفته وی، ولایت‌فقیه و سلسله و اساس ولایت و حسین‌بن علی(ع) احیاگر و سرسلسله هنر انقلاب اسلامی است که احیای اسلام، هنر ایشان بود.فرمانده سپاه ناحیه ساوه هم در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: انقلاب اسلامی هنری بود که توسط امام راحل بنیانگذاری شد و تمام ارزش‌هایی را که فراموش شده بود احیا کرد.

سرهنگ پاسدار حجت‌الله دستجانی افزود: شهدا ارزش آفرینان انقلاب هستند و افتخار انقلاب حمایت از این ارزش‌ها است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه نیز ضمن گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، گفت: هنر از بارزترین جلوه‌های اسرار‌آمیز فرهنگ و تمدن انسانی است که همواره بر حیات انسانی سایه افکنده است.

حسین محمودی‌فر افزود: انقلاب اسلامی کمک کرد تا هنر در ایران انتشار یابد به طوری که مردم بتوانند آن را درک کنند و خواسته‌های خود را به آن زبان بیان کنند.

از دیگر برنامه‌های این همایش مرشد خوانی، شعر خوانی و همچنین از برخی از اصحاب فرهنگ و هنر تجلیل شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ