بهره برداری از ۱۱ پروژه ملی ریلی در هفته دولت
 

همزمان با هفته دولت، از هفت پروژه ملی در حوزه فنی و زیربنایی و ۴ پروژه ملی دیگر در حوزه ناوگان از جمله ۲۵۴ دستگاه ناوگان ریلی جدید بهره برداری خواهد شد.

این مطلب را مهندس سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران به خبرنگاران گفت و افزود: طی سه روز باقیمانده تا پایان هفته دولت در حوزه فنی و زیربنایی، خطوط دوم مسیر ریلی سیستان – اصفهان به طول ۴۵ کیلومتر، یزدگرد – نظرآباد به طول ۳۷ کیلومتر، نظرآباد – شمسی به طول ۵۴ کیلومتر و شمسی – میبد – ارژنگ به طول ۴۶ کیلومتر در محور یزد به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: همچنین احداث مرکز CTC یزد، نصب مرکز پارتی لاین تصویری و سیستم توزین ایستگاه خواف از دیگر طرح‌های حوزه فنی و زیربنایی است که در هفته دولت با اعتباری بیش از ۳۰۵ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید. در حوزه ناوگان هم دو مرکز جدید تعمیرات لکوموتیو در مشهد و گار مانوری قم و سوخت رسانی پیشرفته لکوموتیو‌ها در مشهد بهره برداری خواهد شد.به گفته مدیرعامل راه آهن، بهره برداری از ۲۵۴ دستگاه انواع ناوگان ریلی شامل لکوموتیو و انواع واگن باری، مسافری و خودکشش از دیگر طرح‌های عمرانی راه‌آهن در هفته دولت امسال است.

وی افزود: در ۵ ماهه نخست امسال هم ۲۱۳ دستگاه ناوگان ریلی ساخت داخل ​شامل ۱۹۳ واگن باری نو، ۱۵ واگن مسافری نو و بازسازی شده و ۵ لکوموتیو نو و بازسازی شده دیگر به شبکه ریلی کشور پیوسته اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی ۵۸ درصدی را نشان می‌دهد.رسولی همچنین در خصوص سرنوشت پروژه برقی کردن خط آهن تهران- مشهد با اشاره به اینکه به دلیل نبود ضمانتنامه تأمین کننده مالی از کشور چین، این پروژه فعلا متوقف شده است، افزود: امسال احداث ۵۹ کیلومتر خطوط آ‌نتنی در دستور کار شرکت راه آهن است تا ظرفیت بیشتری در پذیرش حمل بار از مراکز عمده بار داشته باشیم. وی با اشاره به حمایت دولت از ساخت بلوک سیلندر لکوموتیو و تولید چرخ مونو بلوک قطار در داخل کشورگفت: از تولید قطعه مرکزی سوزن در داخل حمایت کرده‌ایم و در صورت تایید کیفیت قطعات، نخستین سفارش دهنده اینگونه محصولات خود شرکت راه آهن خواهد بود.معاون وزیر راه و شهرسازی درباره استفاده از ظرفیت‌های تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ برای تولید داخل کردن لکوموتیو افزود: با استفاده از ظرفیت این تبصره که تفاهم نامه آن اواخر سال گذشته بین وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه امضا شد، قرار است ۹۷۴ دستگاه انواع ناوگان باری، مسافری، خود کششی و لکوموتیو در داخل تولید شود.

به گفته وی، طی سه ماه گذشته بخش نخست تخصیص بودجه مربوطه به راه آهن ابلاغ شد که ما هم با دو بانک تفاهم کردیم و ۵۴۰ میلیارد تومان از این رقم در قالب قرارداد عاملیت با دو بانک ایران و ونزوئلا و صادرات ایران به امضا رسید و با امضای دو بانک دیگر سهم ۴۰ درصدی آورده بانک‌ها بطور کامل تامین می‌شود، ضمن اینکه از ۴۰ درصد سهم دولت هم بخشی در مرحله نخست تخصیص یافته و مرحله دوم هم بزودی تخصیص می‌یابد و سهم ۲۰ درصدی خریدار هم باید توسط شرکت‌های بهره بردار تودیع شود.

مدیرعامل راه آهن درباره قطار سریع‌السیر تهران- قم- اصفهان گفت: مصوبه هیات وزیران دو ماه قبل بر ساخت آن تاکید کرد و مسائل قانونی پروژه حل و فصل و مقرر شد سازمان برنامه و بودجه با معاونت برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی به اتفاق شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور و شرکت راه آهن درباره این پروژه گزارشی تهیه کنند. وی با بیان اینکه زیرسازی در فاصله قم تا اصفهان و همچنین تهران تا قم به صورت محدود انجام شده است، درباره ساخت راه‌آهن شملچه – بصره گفت: بنیاد مستضعفان در این پروژه تامین کننده مالی و پیمانکار است و پروژه تضمین دولت را دارد و اگر به هر دلیلی در پرداخت اقساط مشکلی رخ دهد، از محل درآمد خط، بازپرداخت اقساط انجام می‌شود. این قطعه شامل ۳۳ کیلومتر ریل و ۷۰۰ متر پل است و شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور مسئولیت اجرای آن را برعهده دارد.

نسخه مناسب چاپ