بیانیه‌ ۱۵۰ نماینده :تحریم «ظریف» نشاندهنده سیاست فریبکارانه آمریکا ست
۱۵۰نماینده مجلس با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: تحریم ظریف، سیاست‌های دوگانه آمریکا را نشان می‌دهد که از یک‌سو مدعی مذاکره با ایران است و از سوی دیگر، عملاً دیپلماسی را تحریم می‌کند.

به گزارش مهر، در جلسه نوبت عصر دوشنبه مجلس بیانیه‌ نمایندگان در حمایت از وزیر امور خارجه و محکومیت تحریم او توسط آمریکا با امضای ۱۵۰نفر از نمایندگان قرائت شد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

«دولت قلدرمآب آمریکا در راستای سیاست‌های خصمانه خویش، رئیس دستگاه دیپلماسی ایران را در فهرست تحریم‌های یکجانبه خود قرار داد. ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدجواد ظریف مسئول سیاست خارجی ایران را زبان گویای ملت رشید ایران در مجامع بین‌المللی دانسته و بر این باوریم تحریم ظریف، سیاست‌های دوگانه ایالات متحده آمریکا را نشان می‌دهد که از یک‌سو مدعی مذاکره با ایران است و از سوی دیگر، عملاً دیپلماسی را تحریم می‌کند .

ما امضاکنندگان این بیانیه ضمن تشکر از دکتر ظریف، این اقدام نابخردانه آمریکا را به شدت محکوم کرده و به سردمداران کاخ سفید و گروهB هشدار می‌دهیم ملت سرافراز ایران ثابت کرده است در برابر دشمنان ظالم همانند کوه استوار ایستاده، اقدامات جنگ‌طلبانه، خصمانه و مغایر منشور ملل متحد را نشاندهنده استیصال و نوعی بدعت خطرناک و تروریسم سیاسی و دیپلماتیک می‌داند و هیچ‌کس و هیچ ابزاری نمی‌تواند از نفوذ کلام وزیر امور خارجه ایران جلوگیری کند. این‌گونه اقدامات زمینه‌ساز اتحاد و انسجام هر چه بیشتر مردم با هر سلیقه سیاسی در برابر دشمنان نظام جمهوری اسلامی خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ