بینش و بصیرت امام(ره) مانع انحلال ارتش شد
کرمان -‏‎ ‎خبرنگار اطلاعات: فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‏‎ ‎شرق ارتش با بیان این که فضای کشورمان، امن‌ترین فضای هوایی در کشورهای منطقه است، افزود: بیشترین تردد هوایی کشورهای منطقه از کشور ما انجام می‌شود که این امنیت توسط جوانان غیور ما فراهم شده است‎.

‎امیر سرتیپ مهدی معمارباشی در جمع خبرنگاران تاکید کرد: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کردند با توطئه و دسیسه‌های بسیار، معادلات جهانی را که بر اثر انقلاب اسلامی بر هم خورده بود، به نفع خود کنند از همین جهت در این بین از هیچ توطئه‌ای فروگذار نکردند‏‎.

‎وی تاکید کرد: شعار انحلال ارتش یکی از دسیسه‌های دشمنان بود وهمچنین حذف یک نیروی نظامی کارآمد، زیرا ارتش به خوبی از ارزش‌های کشور می‌تواند دفاع کند‏‎.

‎معمار باشی درادامه افزود: دشمنان در این فکر بودند که ارتش را از بین ببرند و قدرت انقلاب اسلامی را به ضعف بکشانند که بینش، بصیرت و آگاهی امام راحل و یاران انقلاب اسلامی خط بطلانی بر این توطئه کشید و ۲۸ فروردین سال ۵۸ امام درفش ارتش را در اختیار رئیس ستاد ارتش قرار داد و در پیامی تاریخی و سرنوشت ساز ابلاغ کردند ارتشی‌ها ۲۹ فروردین در میادین شهرها حضور یابند و از مردم خواستند حمایت خود را از فرزندان انقلاب و کشور دریغ نکنند‎.

‎او تاکید کرد: یکی از نکات مهم بعد از دفاع مقدس و دستاوردهای بزرگ ارتش، رسیدن به خودکفایی و خوداتکایی در عصر سازندگی بود که با تکیه بر جوانان برومند و غیوری که وارد ارتش شده بودند، گام‌های ارزشمندی برداشتیم و بعد از انقلاب اسلامی بیش از ۷۰ هزار مستشار نظامی داشتیم که امور اپراتوری تجهیزات را به نیروها آموزش می‌دادند‏‎.

‎معمار باشی گفت: روز دوم شروع جنگ بیش از ۳۰۰ سورتی پرواز در تمامی پایگاه‌های ارتش در کشور انجام شد و در دفاع مقدس بیش از ۳۰۰ هزار ساعت پرواز تیزپروازان هوانیروز را به ثبت رساندیم. ارتش بیش از ۴۸ هزار و ۵۰۰ شهید و بیش از ۲۰۰ هزار جانباز دارد که موید حضور جانانه این مردان بی ادعا در دفاع از مرز و بوم کشورمان در هشت سال دفاع مقدس است‏‎.

‎وی افزود: در نیروی زمینی ساخت انواع نفربرها، سلاح‌های تک تیرانداز، سلاح‌های جنگ نوین، جنگ الکترونیک، ساخت تجهیزات به روز مخابراتی و در نیروی هوایی ساخت انواع جنگنده و بمب افکن با سیستم به روز و پیشرفته را داریم‎.

‎فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوبشرق ارتش در ادامه گفت: ارتش همیشه در امر مردم یاری پیشقدم بوده و در بحران‌هایی که تاکنون در کشور رخ داده، از لحظات اولیه در استان‌های مختلف آماده باش بوده است. در سیل اخیر اگر پشتیبانی نیروهای مسلح نبود، شاید خدمات دولت قادر به پشتیبانی ۱۰۰ درصدی مردم نبود‏‎.

‎او در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: یکی از اقدامات قابل توجه سپاه مقابله با تروریسمی است که توسط خود آمریکا پرورانده شد و سپاه در سوریه و عراق اقدامات مستشاری را با همگامی همه نیروهای مسلح انجام داد و توانست سیلی محکمی به گوش استکبار بزند و قطعا باید آنها از این اقدام سپاه ناراحت باشند و دنبال این باشند که جایی تلافی کنند‏‎.

‎وی گفت: این بحث در سال‌های گذشته برنامه‌ریزی شده بود و آمریکایی‌ها برگ برنده‌ای که می‌توانستند در اختیار داشته باشند، سوزاندند زیرا ایران نیروهای نظامی آمریکا در منطقه را به عنوان گروه‌های تروریست اعلام کرد و قطعا نیروهای آمریکایی با توجه به شرایط پیش آمده باید توجه بیشتری داشته باشند و اگر خطایی از آنها سر بزند و وارد مرزهای آبی ما بشوند، دیگر به عنوان سرباز قلمداد نمی‌شوند و اگر خطایی بکنند، به عنوان تروریست برخورد می‌شود.‏

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش همچنین با اعلام برنامه‌ها ی روز ارتش گفت: بیش از ۱۰۰ برنامه پیش بینی شده که از ۲۱ فروردین و همزمان با سالروز شهادت صیاد شیرازی آغاز شده است که از جمله این برنامه می‌توان به سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه، سخنرانی فرماندهان در مدارس استان، مراسم ویژه روز ارتش، تجلیل از نخبگان ارتش، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه شهرستان‌ها اشاره کرد.‏

به گفته وی، رژه نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه روز ۲۹ فروردین در کرمان برگزار و بخشی از توان و قدرت رزمی نیروها به نمایش گذاشته می‌شود.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ