تأ‌کید کوبا بر همبستگی با ایران در برابر اقدامات متجاوزانه آمریکا
وزیر خارجه کوبا در دیدار سفیر ایران در هاوانا بر ضرورت همبستگی کشورش با جمهوری اسلامی ایران در برابر اقدامات متجاوزانه آمریکا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کوبا، «برونو رودریگز» در دیدار «رشید بیات مختاری» سفیر ایران در هاوانا ؛ باردیگر حمایت دولت متبوعش از جمهوری اسلامی ایران در برابر سیاست های سلطه جویانه آمریکا را اعلام کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کوبا در صفحه توییتر خود ؛ ایران را کشور دوست و خواهرخوانده کوبا توصیف کرد و نوشت : در این دیدار هردو طرف بر اراده لازم برای ادامه تقویت روابط دوجانبه که دارای سابقه روابط دیپلماتیک ۴۰ساله است ، تاکید کردند.

مقامات هاوانا و تهران بارها اقدامات متجاوزانه آمریکا و استفاده از اهرم تحریم برای تحت فشار قرار دادن دیگر کشورها را محکوم کرده اند.

براساس این گزارش، آمریکا برای بی ثبات کردن ایران و کوبا تاکنون بارها به تحریم و تهدیدهای یک جانبه متوسل شده است و بدین ترتیب خواهان سرنگونی دولت های این دو کشور بوده است.

کارشناسان بر این باورند که واشنگتن برای دستیابی به اهداف سیاسی، از مکانیسم های فشار، عمدتاً اقتصادی برای این کشورها و دیگران مانند ونزوئلا استفاده می کند.

نسخه مناسب چاپ