تاکسی‌های بین شهری ویژه بانوان از راه می رسند
سرویس سیاسی – اجتماعی: مدیرعامل سازمان پایانه‌ها از آغاز به کار تاکسی‌های بین شهری ویژه بانوان در پارک سوار پونک در آینده نزدیک خبر داد.

محمدرضا حاجی بیگی با بیان این که هدف از راه اندازی سرویس‌های ویژه بانوان، وجود سامانه ایمن، امن و قانونمند برای جابه جایی بانوان و همچنین ایجاد فرصتی مناسب برای اشتغال این قشر از جامعه است، افزود: با آغاز به کار تاکسی‌های ویژه با رانندگی بانوان، ضمن این که خانواده‌ها با آرامش خاطر و اطمینان بیشتری سفرهای بین شهری خود را انجام می‌دهند، فرصت‌های خوبی هم برای خانم‌ها در عرصه فعالیت‌های اجتماعی و چرخاندن اقتصاد خانواده به وجود می‌آید.

وی تاکید کرد: با هماهنگی انجام شده با اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران و یکی از شرکت‌های باسابقه در زمینه حمل ونقل، قرار است در مرحله نخست این طرح که در آینده نزدیک آغاز می‌شود، بانوان راننده با استفاده از تاکسی‌های سمند که در پارک سوار پونک مستقر می‌شوند، مسافران خانم را در مسیرهای پر رفت و آمد شهرستان های نزدیک پایتخت جا به جا کنند. همچنین تدابیری اتخاذ شده است تا در صورت درخواست بانوان، تاکسی‌های یادشده، آنان را از منزل خود در مبدا سفر سوار و در مقصد نهایی سفرشان پیاده کنند.

مدیرعامل سازمان پایانه‌ها بیان این که در مراحل بعدی با در نظر گرفتن جوانب امر، حوزه فعالیت این تاکسی‌ها در همه شهرستان‌ها گسترده خواهد شد، افزود: بانوان راننده‌ای که در این تاکسی‌ها فعالیت می‌کنند باید به طور کامل به رانندگی مسلط و همچنین کارت هوشمند رانندگی، کارت سلامت و بیمه کامل داشته باشند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ