تاکید لاریجانی بر لزوم افزایش سطح روابط تجاری ایران و بلاروس
رئیس مجلس در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی بلاروس تاکید کرد: پیگیری تحقق افزایش سطح روابط تجاری ایران و بلاروس ضروری است.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی بلاروس با اشاره به سفر به این کشور و دیدار با مقامات بلاروس، گفت: رایزنی سیاسی و گفتگو در سطح پارلمان و دولت بین ایران و بلاروس برقرار است و این روابط در شرایط مختلف وجود داشته است.

رئیس مجلس با تاکید بر ارتقاء سطح روابط تجاری دو کشور، گفت: در دیدار با رئیس جمهوری بلاروس هم به افزایش سطح روابط تجاری اشاره شد اما به نظر مشکلاتی به وجود آمده که پیشرفت مورد نظر حاصل نشده است. لاریجانی یادآور شد: مشکلات را از طریق روابط گروه دوستی و پارلمانی می‌توان پیگیری و حل کرد تا سطح روابط تجاری موردنظر محقق شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: تحریم‌های آمریکا خلاف قوانین بین‌الملل علیه ما وضع شده است و هیچ‌کدام از کشورهای بزرگ این تحریم‌ها را قبول ندارند لذا باید راه‌حلی برای رفع مشکلات اتخاذ کنیم.

“پتر سولویف” رئیس گروه دوستی پارلمانی بلاروس هم در این دیدار با تبریک به دکتر علی لاریجانی برای انتخاب مجدد ایشان به ریاست مجلس شورای اسلامی، گفت: در دیدار با آقای سبحانی‌فر به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و بلاروس به طور مفصل در مورد همکاری‌های دو کشور بحث و گفتگو شد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی بلاروس تاکید کرد: زمینه همکاری‌های گروه دوستی پارلمانی باید به طور مشخص تعیین شود تا بتوانیم این همکاری‌ها را در تمامی سطوح ارتقاء دهیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ