تخصیص وام مسکن ۱۳۰ میلیون تومانی به ایثارگران
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ از تخصیص وام مسکن ۱۳۰ میلیون تومانی به ایثارگران خبر داد و گفت: دولت ۵٠٠ هزار واحد مسکونی را کلنگ زنی کرده و ما از این فرصت برای خانه دار شدن ایثارگران استفاده خواهیم کرد.
به گزارش خبرنگار ما، نادر نصیری در نشست خبری با اشاره به تسهیلات مسکن بنیاد شهید برای ایثارگران گفت: پیش از این تسهیلات مسکن به جانبازان بالای ۲۵درصد تعلق می‌گرفت اما در سه سال اخیر به ایثارگرانی با درصد جانبازی کمتر از ٢۵درصد هم تعمیم داده ایم و چنانچه ایثارگری توان تامین آورده را داشته باشند، مشکلی برای ارائه تسهیلات ۱۳۰ میلیون تومانی نداریم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ از مشکل این بنیاد برای پرداخت بدهی‌های‌ خود به سازمان های بیمه گر و مراکز درمانی هم خبر داد و گفت: برای ارائه خدمات درمانی به ایثارگران تحت پوشش نیازمند تامین اعتبار هستیم.
وی با بیان این که در کل کشور ٨٣٠ هزار نفر در سه بخش خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران تحت پوشش بنیاد شهید هستند، گفت: به ۱۰ درصد از این افراد در استان تهران خدمت رسانی می‌شود و ۳۰ هزار ایثارگر مهمان نیز در استان تهران تحت پوشش قرار دارند.
نصیری افزود: ۴ مرکز مشاوره فعال، یک موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی و ۳ بیمارستان تخصصی و روانپزشکی در استان تهران به ایثالرگران خدمت رسانی می‌کنند.
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه بسیاری از ایثارگران از نحوه ارائه خدمات درمانی گلایه دارند گفت: برای ارائه خدمات درمانی دو سامانه حمایتی تعریف شده است؛ سامانه اول بیمه پایه است که ۵۶ هزار نفر را در بر می‌گیرد و سامانه دوم، بیمه تکمیلی است که برای ۱۳۰هزار نفر تدارک دیده شده است.
نصیری ادامه داد: حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، رئیس بنیاد شهید کشور، در حال پیگیری این مشکلات در هیات دولت است و تاکنون برای تامین اعتبار اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی با اشاره به ساخت بزرگترین مرکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگران در منطقه زعفرانیه تهران گفت: این مرکز در زمینی به مساحت ٣٢ هزار مترمربع و با بنای مفید ۲۸هزار متر مربع در حال ساخت است و تاکنون ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
نصیری با بیان این که تاکنون برای ساخت این مجموعه ٩٠ میلیارد تومان از محل منابع بنیاد شهید هزینه شده است، ادامه داد: ساخت این مجموعه از سال ۱۳۹۱ آغاز شده و امیدواریم امسال به پایان برسد.
مدیرکل بنیاد شهید تهران بزرگ همچنین به تحصیل ١۵٠ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در سطح کشور اشاره کرد و گفت: ٣٠ هزار دانشجو در تهران تحصیل می‌کنند.
وی با اشاره به این که مطابق قانون دستگاه های‌ دولتی موظف هستند ۲۵ درصد از سهمیه استخدام خود را به فرزندان شاهد و ایثارگر اختصاص دهند، گفت: در گذشته این ۲۵درصد قبل از برگزاری آزمون به ادارات و دستگاه های دولتی معرفی می‌شدند اما اکنون فرزندان شاهد و ایثارگران هم مانند بقیه افراد در آزمون شرکت می‌کنند اما بر اساس دسته بندی های انجام شده، به نمره آزمون آنها ضریبی اختصاص می‌یابد و این فرزندان اولویت می‌یابند.
نصیری درباره ساماندهی قطعه شهدای بهشت زهرای تهران هم گفت: یک قطعه جدید برای خاکسپاری شهدا در نظر گرفته ایم و معتقدیم هرچه برای خانواده های شهدا و ایثارگران انجام دهیم، باز هم جای کار دارد. اما در این میان فقط بنیاد شهید نمی‌تواند متولی باشد و انتظار داریم که همه دستگاه ها کمک کنند و خدمات مربوط به ایثارگران را با اولویت ارائه دهند.

نسخه مناسب چاپ