تخصیص اعتبار بازسازی مدارس آسیب‌دیده مسجدسلیمان
‏ مسجدسلیمان- خبرنگار اطلاعات: جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مسجدسلیمان با محوریت بررسی مشکلات و نیازهای مدارس این شهرستان، پس از زلزله با حضور حجت‌الاسلام حیدر حجتی‌نیا سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان،علی قربانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان، و اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان در این جلسه گفت: وضع مدارس مسجدسلیمان پس از زلزله شرایط نگران‌کننده‌ای را برای مسئولان شهرستان و استان به وجود آورده است چرا که تا بازگشایی مدارس زمان زیادی باقی نمانده است. حجت‌الاسلام حیدر حجتی‌نیا گفت: با تلاش مجدانه و ایثارگرانه سپاه و نیروهای جهادی ۵ مدرسه تعمیر و باز سازی کامل انجام شده است وبقیه هم در حال انجام است که با حمایت همه جانبه و پیگیری‌های بی‌وقفه استاندار، نماینده، امام جمعه و حضور خیرین عزیز مدرسه‌ساز در حال انجام و عملی کردن آن هستیم.

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان هم اظهارداشت:در جلسه ا ی که با خیرین خارج از استان داشته‌ایم توانستیم ۷۰ میلیارد تومان کمک خیرین را برای استان خوزستان جذب کنیم که امیدوارم با استاندارد سازی دیگر شاهد این گونه اتفاقات نباشیم و پاسخ شایسته‌ای به اعتماد خیرین در بحث باز سازی و مرمت مدارس داده باشیم.

علی قربانی افزود: ۶۰۰۰ فضای آموزشی در خوزستان وجود دارد که ۲۰۰۰ از این فضا‌ها یا تخریبی هستند یا نیاز به مقاوم‌سازی دارند اما در مسجدسلیمان وضع بدتر از این حرف‌هاست و این وظیفه ماست که وضع مدارس شهرستان را به شرایط ایده‌‌آل نزدیک کنیم.

نسخه مناسب چاپ