ترکیه تعویق خرید اس-۴۰۰ را بررسی می کند
سرویس خارجی:ترکیه درحالی که تنش میان آنکارا و واشنگتن بر سر خرید سامانه دفاع موشکی همچنان به قوت خود باقی است، در پی درخواست آمریکا تعویق خرید اس -۴۰۰ را بررسی می کند.

ترکیه پس از این که دولت آمریکا از آنکارا خواست تا برنامه خرید سامانه‌های دفاع موشکی اس -۴۰۰ از روسیه را به سال ۲۰۲۰ موکول کند،در حال بررسی این درخواست برای تعویق خرید این سامانه است. این در حالی است که دولت دونالد ترامپ، اخیراً از آنکارا خواست تا دریافت این سامانه‌های دفاعی موشکی روسی را که قرار بود در ژوئیه سال جاری میلادی باشد، به تعویق بیندازد.

در تحولی دیگر، کمیته عالی انتخابات ترکیه درخواست‌های مطرح شده از سوی احزاب اپوزیسیون برای ابطال نتایج انتخابات ریاست جمهوری در سال۲۰۱۸ و انتخابات محلی شهرداری ها دراستان استانبول را رد کرد.

درچنین شرایطی،«قلیچداراوغلو» رهبر حزب جمهوریخواه خلق و«مرال آکشنر» رهبر حزب خوب ترکیه به حکم کمیته عالی انتخابات این کشور در مورد عدم ابطال انتخابات شهرداری ها دراستان استانبول اعتراض کردند.

از سویی،درگیری‌ نظامیان ترکیه با گروه تروریستی «پ.ک.ک» در سه استان تونجلی، شیرناک و هاکاری منجر به کشته شدن هشت عضو این گروه و یک نظامی این کشور شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ