تشییع پیکر همسر شهید سجادیان و مادر ۴ شهید
 

سرویس شهرستان‌ها: ‌ام‌الشهدای رودهن، «حلیمه خاتون خانیان» پس از سال‌ها مجاهدت و مقاومت به فرزندان و همسر شهیدش پیوست.

این بانوی گرامی همسر سید شهدای بخش رودهن شهید «سید حمزه سجادیان» و مادر ۴ شهید به نام‌های سید داود، سید ابوالقاسم، سید کاظم و سید کریم سجادیان بود.

مراسم تشییع پیکر این بانوی بزرگوار در تهران ازمقابل خانه فرزندش برگزار شد و حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران بر پیکرام‌الشهدای رودهن نماز خواند. ‏

این مادر شهیدان که متولد ۱۳۰۵ و اهل روستای «جورد» از توابع شهرستان دماوند در استان تهران بود پس از عمری صبر و جهاد به علت بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد. رهبر معظم انقلاب هم سال ۹۳ به صورت سرزده با این مادر شهیدان دیدار و گفتگو کردند.سید داود متولد ۳ فروردین سال ۱۳۴۰، بعد از مدت‌ها حضور در جبهه، ۱۰ اردیبهشت ۶۱ در عملیات الی بیت‌المقدس در منطقه نورد اهواز به آرزویش رسید و شهید شد.

سید کاظم متولد ۷ فروردین سال ۱۳۴۳، نیز در روند آزادسازی خرمشهر و عملیات الی بیت المقدس همراه با برادرش سید داود با اصابت ترکش از پشت سرش به شهادت رسید و پیکرش در بهشت زهرا(س) تهران در قطعه ۲۶ دفن شده است.سید کریم متولد ۲ فروردین ۱۳۴۵ در روند اجرای عملیات والفجر مقدماتی در فکه در دی ۱۳۶۱ مفقود‌الاثر شد و سال ۱۳۷۲ آنچه از پیکرش باقی مانده بود، به دست خانواده رسید.

سید ابوالقاسم متولد ۱۳۲۹ بود که فروردین ۱۳۶۲ در عملیات والفجر یک در ابوغریب به شهادت رسید و پیکرش سال ۱۳۷۳ به خانه برگشت.

پدر شهیدان نیز در اعزام سوم خود به جبهه‌های جنگ تحمیلی در تاریخ ۱۰ دی ۶۵ شلمچه را کربلا و سکوی عروج خود کرد و به آرزوی دیرینه‌اش رسید و خود را به فرزندان شهیدش رساند.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ