تظاهرات گسترده مردم کشمیر در حمایت از رهبر معظم انقلاب
 

سرویس خارجی: مردم کشمیر در واکنش به اقدامات خصمانه آمریکا دراعمال تحریم علیه حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، در حمایت از ایشان تظاهرات گسترده ای برگزار کردند .

این تظاهرات به دلیل اعمال تحریم علیه مقام معظم رهبری و افراد وابسته به دفتر ایشان برپا شد و تظاهرکنندگان ضمن محکوم کردن این اقدام بی شرمانه و وقیحانه، شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند.حجت الاسلام و المسلمین «سید حسین الموسوی الصفوی» رئیس انجمن شرعی شیعیان کشمیر که سخنران اصلی این تظاهرات بود اقدام بی شرمانه و وقیحانه اخیر دولت آمریکا را نشانه ضعف و شکست این دولت دانست و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب و ملت ایران در ۴۰ سال گذشته همواره خاری در چشم دشمنان بوده اند. وی گفت: دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی برای سرنگونی این انقلاب از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکردند، اما لطف الهی همیشه شامل حال انقلاب اسلامی ایران بوده است و با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و حمایت و پشتیبانی ملت ایران همه دسیسه ها علیه انقلاب ناکام ماند.حجت الاسلام و المسلمین «سید حسین الموسوی الصفوی» افزود: انشاء الله ملت ایران و انقلاب اسلامی ایران ازاین گردنه نیز عبور خواهند کرد و دشمنان این انقلاب حسرت و آرزوی پلید خود را به گور خواهند برد.وی ضمن تقدیر وتشکر از احساسات مردم کشمیر، این حضور را نشانه وابستگی عمیق به امام راحل، انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و تأکید کرد: آمریکای جهانخوار با این اقدامات غیرانسانی و غیرقانونی نمی تواند محبت و عشق آزادگان و حریت پسندان عالم را نسبت به مقام معظم رهبری کمرنگ کند و انشاء الله این عشق و علاقه روز به روز بیشتر و عمیق تر خواهد شد. این روحانی برجسته اعلام کرد: جان و مال ما همه فدای انقلاب اسلامی ایران و مقام معظم رهبری است. گفتنی است حاضران در این تظاهرات نیز با سر دادن شعارهایی درحمایت از رهبر معظم انقلاب، این مطلب را تأیید کردند.

خبردیگر این که«محمد فیصل» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان با تاکید براین که دروغ پردازی‌های آمریکا درخصوص نقض حقوق ادیان و اقلیت‌های مختلف درخاک پاکستان را قبول نداریم، تاکیدکرد: به واشنگتن اجازه نمی دهیم در امورداخلی اسلام آباد دخالت کند و بهتر است سران واشنگتن به وظایف خود عمل کنند. وی تصریح کرد: تمامی ادیانی که طبق قانون اساسی آزاد شمرده شده‌اند در پاکستان حق فعالیت دارند و پیروان آنها از حقوق شهروندی برخوردارند.از سویی، دولت قطر که اخیرا متعهد شده بود سه میلیارد دلار کمک مالی به پاکستان بدهد نخستین بخش این بسته به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار را به اسلام آباد تحویل داد. در چنین شرایطی، «شهباز شریف» رهبرحزب «مسلم لیگ شاخه نواز» پاکستان خواستار برگزاری انتخابات میان دوره ای به منظور سر وسامان دادن به اقتصاد بیمار کشورش شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ