تغییر ساعات اداری در استان تهران بررسی می شود
طرح تغییر ساعات اداری که ناشی از رشد مصرف برق طی روزهای گذشته به دلیل افزایش دما و استفاده بیشتر از وسایل سرمایشی در ۲۹ استان اجرایی شده، بزودی در استان تهران هم بررسی خواهد شد.
دکتر مصطفی رجبی‌مشهدی سخنگوی صنعت برق با بیان این مطلب گفت: چنانچه استانداری با اجرای این طرح موافقت کند، شروع کار روزانه ادارات به میزان یک تا ۵ر۱ساعت زودتر می شود که موجب کاهش ۴۰۰ مگاواتی مصرف برق در روز خواهد شد.
وی تصمیم‌گیری درخصوص ساعات شروع و پایان کار ادارات را براساس اولویت‌ها و شرایط هر استان عنوان کرد که در مدت یک‌ماه یا کل فصل تابستان اجرا می‌شود.
رجبی‌مشهدی برآوردهای هواشناسی را حاکی از افزایش یک تا ۵ر۱ درجه‌ای دما در مرداد نسبت به تیر جاری ذکر کرد و خواستار تداوم اجرای برنامه در طول تابستان شد.
وی گفت: میزان مصرف برق در منطقه تهران شامل استان‌های تهران، البرز و قم ‌به بیش از ۱۰ هزار مگاوات در روز رسیده است و در هفته پیش رو با توجه به پیش بینی افزایش دمای هوا پیک مصرف برق از ۵۶ هزار مگاوات فراتر خواهد رفت.
سخنگوی صنعت برق افزود: مشترکان می‌توانند برای کاهش میزان مصرف برق در پیک روزانه که از ساعت ۱۲ تا ۱۶ تعیین شده است، از دور کند کولرهای آبی استفاده کرده، کولرهای گازی و سایر وسایل سرمایشی را روی درجه ۲۴ تنظیم کنند.
وی اضافه کرد: همچنین مشترکان با استفاده نکردن همزمان از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو، جارو برقی، ماشین ظرفشویی و لباسشویی در ساعت‌های مذکور یا انتقال آن به ساعت‌های پایانی شب یا اوایل صبح، می‌توانند در کاهش مصرف برق نقش بسزایی داشته باشند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ