تقدیر سرمربی تیم ملی کشتی آزاد از اقدام جوانمردانه رضایزدانی
 

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، گفت: تصمیم رضا یزدانی برای کناره‌گیری از مسابقات جهانی حرکت جوانمردانه‌ای بود که هر کسی شهامت انجام آن را ندارد.

غلامرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره کناره‌گیری رضا یزدانی از حضور در مسابقات جهانی کشتی آزاد، گفت: رضا با این کارش پهلوانی را معنا کرد و بزرگی خودش را نشان داد. وی ادامه داد: این حرکت باید در تمام رشته‌های ورزشی الگو قرار گیرد. شأن و منزلت رضا یزدانی به عنوان یکی از سرمایه‌های ورزش ما باید حفظ شود. کادر فنی در کنار او است و کمک می‌کند تا هر زمانی که بخواهد ادامه دهد در کنارش باشد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد: یزدانی در چند ماه گذشته تمام تلاشش را کرد، او با کادر فنی هماهنگ بود، اما اوج بدشانسی‌هایش آسیب‌دیدگی‌های متعددش بود. یزدانی با وجود دوری ۲ ساله از کشتی در این ماه‌ها فشار زیادی را تحمل کرد و تمام سعی و تلاشش حضوری موفق در مسابقات جهانی بود، اما این آسیب‌دیدگی‌ها اجازه نداد و در نهایت خودش این تصمیم را گرفت. کادر فنی هم با تمام وجود از او حمایت خواهد کرد.

محمدی در پاسخ به این سؤال که برنامه‌ کادرفنی برای جایگزین او در مسابقات جهانی چیست، گفت: در تمام اوزان نفرات دوم و سوم در اردوها حضور داشتند و آنها را رها نکرده بودیم. ۵ – ۶ نفر را در این وزن به مسابقات متعدد اعزام کردیم و از ۸ – ۹ ماه پیش به فکر چنین روزهایی بودیم. شعبانی و فروتن را در میادین و مسابقات مختلف محک زدیم حالا هم هر دو در اردو حضور دارند و تمرینات را به خوبی پیگیری کردند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره شرایط پرویز هادی و اینکه آیا آسیب‌دیدگی‌اش جدی و نگران‌کننده است یا خیر، گفت: شرایط پرویز واقعاً سخت و نگران‌کننده است، مهمتر از هر چیزی برای ما و کادر فنی سلامتی بچه‌ها است تا با شرایط ایده‌آل در مسابقات حضور پیدا کنند. سلامتی رضا یزدانی هم برای ما اهمیت بالایی داشت چون دوست داشتیم یزدانی سالم را در اردوها داشته باشیم. در مورد هادی این نگرانی جدی است اما بهرحال تصمیم نهایی را در این خصوص نیز خواهیم گرفت.

نسخه مناسب چاپ