«تمساح خلیج فارس» به اعدام محکوم شد
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات::رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: حکم محکومیت اعدام سرکرده شبکه بین‌‌المللی مواد مخدر به نام «ع٫ز» معروف به «تمساح خلیج‌ فارس» و دیگر همدست وی به نام «م.ح» از سوی دادگاه انقلاب اسلامی بندرعباس صادر شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری دربیان جزئیات این پرونده افزود: ۱۶ نفر از متهمان دیگر این پرونده نیز در مجموع به تحمل ۴۷۲ سال حبس و ۲۳ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده‌اند و پرونده این شبکه در صورت تجدید نظرخواهی به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد.

وی اظهارداشت: فعالیت این گروه سازمان یافته مواد مخدر از ۲ سال پیش در کشورهای پاکستان و افغانستان آغاز شده و دامنه آن از مرز دریایی و خشکی استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و سپس به استان‌های فارس، تهران و آذربایجان کشیده شده بود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ادامه داد: این شبکه در این ۲ سال بیش از ۴۰۰ تن مواد مخدر از کشورهای پاکستان و افغانستان وارد ایران کرده بود که با هوشیاری دستگاه‌های نظارتی و امنیتی، بسیاری از این محموله کشف و ضبط شد.

اکبری گفت: از این شبکه افزون بر ۲۵ میلیارد ریال وجه نقد، ۶ قبضه سلاح شکاری، ۱۶ خودرو حمل موادمخدر، چندین شناور صیادی، بیش از ۶۰ واحد منزل مسکونی و تعداد زیادی نیز ملک زراعی کشف شده است.

وی افزود: این شبکه سازمان یافته با استفاده از راهکارهای پولشویی، بسیاری از وجوه درآمدی حاصل از معاملات مواد مخدر را به اراضی، املاک و مستغلات در اقصی نقاط کشور تبدیل کرده که بسیاری از این اموال شناسایی و به نفع دولت ضبط شد.

رئیس شورای قضایی هرمزگان ادامه داد: سرکرده این شبکه بین المللی با همکاری سایر اعضای خود توانسته بود یکی از بزرگترین شبکه‌‌های قاچاق و توزیع مواد مخدر را در کشورهای ایران، افغانستان و پاکستان راه‌اندازی کند و خود نیز به عنوان سردسته این سازمان و شبکه پیچیده در چهره‌های مختلف و پوشش‌های گوناگون در این کشورها فعالیت کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ