ثبت نام متقاضیان جذب هیأت علمی از هفته آینده آغاز می‌شود
ثبت‌نام متقاضیان جذب هیأت علمی در دانشگاه‌ها و مؤسسات تابع وزارت علوم تحقیقات و فناوری از ۲۶شهریورماه آغاز می‌شود و تا ۶ مهر ۹۸ ادامه خواهد داشت.

به گزارش مهر، دانشگاه‌ها از ۲۰شهریور تا ۲۵شهریورماه فرصت دارند که نیاز خود را با تأییدیه مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی تطبیق دهند.

فرآیند رسیدگی در دانشگاه‌ها از ۱۳مهرماه آغاز و تا ۱۳دی‌ماه ادامه خواهد داشت. بررسی مرکز جذب و طرح پرونده‌ها در هیأت مرکزی جذب از ۱۴دی‌ماه آغاز و تا ۲۹بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

اصلاح آیین نامه استخدامی

همچنین برخی از مواد آیین‌نامه استخدامی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های سراسری اصلاح شد، براساس اصلاح یکی از تبصره‌ها، استخدام عضو هیأت علمی در مرتبه مربی به استثنای برخی از رشته‌های هنر ممنوع شد. حداکثر سن برای دارندگان مدرک تحصیلی دکتری تخصصی ۴۰سال تمام و برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی‌ارشد صرفا برای برخی از رشته‌های هنر که دوره دکتری تخصصی آن ارائه نمی‌شود، ۳۵سال تمام اعلام شد. براساس اصلاح ماده ۱۰۹آیین نامه؛ هرگاه رئیس مؤسسه به نحوی از انحا از رکود علمی و عدم کفایت و صلاحیت هر یک از اعضای رسمی مؤسسه برای اجرای وظایف آموزشی، پژوهشی یا فرهنگی محوله مطلع شود، کمیسیونی مرکب از سه نفر از اعضای هیأت علمی (ترجیحا با مرتبه استادی) که صلاحیت رسیدگی در مورد کارهای آموزشی و پژوهشی و فرهنگی عضو را دارند تشکیل خواهد داد تا تحقیق به عمل آورده و گزارش کامل و موجهی به رئیس مؤسسه ارائه دهند.

نسخه مناسب چاپ