جشنواره «گنج سی‌ساله» در تهران و کرمان برگزار می‌شود
کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: مرکز کرمان‌شناسی از برپایی جشنواره «گنج سی‌ساله» به مناسبت سی‌امین سال تأسیس این نهاد فرهنگی به‌عنوان نخستین مرکز استان‌شناسی کشور در دانشگاه تهران و همچنین دانشگاه شهید باهنر کرمان خبرداد.

در این مراسم ویژگی‌های استان در قالب نمایشگاه‌های صنایع، تولیدات کشاورزی و فعالیت‌های تولیدی و نمایشگاه عکس فعالیت‌های سی‌ساله و جاذبه‌های گردشگری معرفی خواهد شد. همچنین همایش کرمان‌شناسی در هفته اول اردیبهشت در تالار فردوسی دانشگاه تهران و هفتم همین‌ماه در تالار وحدت دانشگاه باهنر کرمان برگزار می‌شود.‌‌ در این مراسم استادان برجسته کشوری درباره ارزش‌های فرهنگی، تاریخی و اجتماعی و همچنین غنای طبیعی استان کرمان سخنرانی خواهند کرد.

همچنین از سردیس برخی مفاخر استان پرده‌برداری می‌شود. از هشتم تا چهاردهم اردیبهشت هم شهرستان‌های استان در تالار بسطامی ـ پارک مادر کرمان ـ به معرفی ویژگی‌های شهرستان و بزرگداشت شخصیت‌های فرهنگی و هنری خود خواهند پرداخت. در همین ایام نشست‌های تخصصی رونق تولید، برنامه‌ریزی و آینده‌پژوهی شهرستانها در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان برگزار خواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ