در همایش سازمان اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات
جهانگیری: پیش نیاز همه فعالیت‌ها امنیت است
معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: دولت برای اداره کشور به فرآورده‌های اطلاعات و تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند است.
اسحاق جهانگیری در همایش سازمان اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات، سربازان گمنام امام زمان (عج) را مردان بی ادعا و خادم ملت خواند و از خداوند توفیقات روزافزون آنان را مسئلت کرد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، افزود: باید تلاش کنیم ارزش هایی را که امام بزرگوار و شهدا ترسیم کرده اند حفظ کنیم و استمرار ببخشیم.
معاون اول رئیس جمهوری با بیان این که پیش نیاز همه فعالیت ها وجود امنیت است، افزود: باید برای رسیدن امنیت از هیچ اقدامی مضایقه نکنیم و تأمین آن را هدف اصلی خود برای ارتقای همه بخش های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بدانیم تا در سایه آن به آزادی و مشارکت خوب آحاد جامعه دست یابیم.
جهانگیری تصریح کرد: امروز تعریف امنیت با دهه‌های گذشته تفاوت و تغییرات جدی پیدا کرده و اکنون احساس امنیت جامعه، از امنیت مهمتر است و زیربنای ایجاد این احساس دستیابی به اطلاعات به شمارمی‌رود .
وی بیان کرد: به طور قانونی و عقلانی وزارت اطلاعات مسئول جمع آوری و تولید اطلاعات برای ایجاد امنیت هوشمند است و نقش کلیدی و تعیین کننده دارد.جهانگیری بابیان این که امروز ایران اسلامی‌کانون ثبات و امنیت است گفت: اکنون گزارش‌های ‌وزارت اطلاعات از پیش بینی‌ها، تحلیل‌ها و شناخت راهبردهای فرصتی و تهدیدی از پشتوانه تحقیقی و متکی بر یافته‌های علمی‌برخوردار است و به اقدامات تخصصی و حرفه ای مشهورند.
جهانگیری با اشاره به اقدامات مناسب وزارت اطلاعات در یاری رسانی دستگاه‌ها در بخش‌های مختلف از مسئولان وزارت به خصوص وزیر اطلاعات قدردانی کرد و افزود: دولت برای اداره کشور به فرآورده‌های اطلاعات و تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند است.
وی همچنین با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش‌های دولت در زمینه مسائل اقتصادی گفت: اقتصاد مقاومتی باید به حدی برسد که کشور در برابر تکانه‌های خارجی مستحکم بماند و خودکفایی در تولید بنزین داخلی و تکمیل طرح‌های بنیانی نمونه ای ‌از اقدامات هوشمندانه در برابر توطئه‌های دشمنان است.
معاون اول رئیس جمهوری ستاد مقابله با تحریم را اتاق جنگ اقتصادی علیه اقدامات دشمنان دانست.

نسخه مناسب چاپ