حمله خمپاره‌ای ائتلاف سعودی به ساختمان سازمان ملل در «الحدیده» یمن
 

سرویس خارجی : نیروهای ائتلاف سعودی ساختمان سازمان ملل متحد در استان «الحدیده» یمن را هدف چندین گلوله خمپاره قرار دادند.

نیروهای ائتلاف سعودی با تعدادی گلوله خمپاره ، دفتر سازمان ملل متحد در منطقه «الربصه» واقع در شهر «الحوک» استان «الحدیده» را هدف قرار دادند. از میزان خسارات وارده به این ساختمان یا تلفات احتمالی گزارشی منتشر نشده است. حمله به ساختمان سازمان ملل متحد در استان الحدیده درحالی صورت می گیرد که نیروهای ائتلاف سعودی برخلاف توافق های صورت گرفته با سازمان ملل متحد به صورت روزانه آتش بس الحدیده را نقض می کنند.

از سوی دیگر، یگان پهپادی ارتش و انصارالله یمن بار دیگر به دو فرودگاه «جیزان» و «أبها» در جنوب عربستان حمله کرد و آشیانه جنگنده‌ها و اهداف نظامی مهم در این فرودگاه را هدف گرفت. این حمله منجر به تعطیلی ناوگان هوایی فرودگاه «جیزان» شد.

یگان پهپادی یمن همچنین با چند پهپاد عملیات هجومی دیگری را این بار به فرودگاه بین‌المللی «أبها» در استان «عسیر» عربستان انجام داد. به گفته برخی منابع، این عملیات نیز موفقیت‌آمیز بود و منجر به تعطیلی فرودگاه شد. این منابع افزودند: در این عملیات ، آشیانه جنگنده‌های دشمن به دقت هدف قرار گرفته شد. منابع امنیتی یمن همچنین از کشته شدن ۱۰نفر از عناصر مزدور ائتلاف سعودی در «جیزان» عربستان به دست تک‌تیراندازان انصارالله خبر دادند.

در چنین شرایطی، سازمان ملل در گزارش جدید خود درباره خشونت علیه کودکان در یمن اعلام کرد: پس از گذشت پنج سال و نیم از آغاز جنگ ۷۵۰۰ کودک یمنی در حملات ائتلاف عربستان کشته یا زخمی شده اند. در همین حال، «حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر سابق قطر در سخنانی به انتقاد از جنگ افروزی رژیم سعودی علیه ملت یمن پرداخت و گفت : سال‌هاست که عربستان علیه یمنی ها بدون نتیجه می‌جنگد.

در خبری دیگر هزاران نفر از مردم یمن در اعتراض به تداوم حملات و تجاوزات ائتلاف سعودی، تظاهرات گسترده ای را در شهر صنعا پایتخت این کشور برگزار کردند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی ماکت هایی از پهپادها و موشک های یمنی را که در جنگ علیه رژیم سعودی به کار گرفته می شوند در دست داشتند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ