خادمان مساجد زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌گیرند
معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بر اساس مصوبه بند (ض) تبصره ۱۴قانون بودجه سال ۸۶خادمان مساجد زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند.

به گزارش سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام والمسلمین امرالله حسنی نیا افزود: بر همین اساس ۷ درصد از حداقل حقوق و دستمزد را خادم و بقیه هزینه بیمه را دولت پرداخت خواهد کرد که در این ارتباط توافقنامه ای هم بین سازمان اوقاف و امورخیریه و سازمان تامین اجتماعی منعقد شده است.

وی ادامه داد: طبق این توافقنامه تشخیص و تایید خادم ثابت بودن را سازمان اوقاف و امور خیریه بر عهده گرفته و سازمان موظف شد سهم حق بیمه را از خادم دریافت و به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز کند .

حسنی نیا تصریح کرد: در ۱۰سال اخیر مشکلات زیادی در بیمه خادمان ثابت مساجد به وجود آمده بود، برخی مواقع خادمان حق بیمه خود را در فرصت قانونی پرداخت نمی‌کردند و یا بعضی از ادارات اوقاف اسامی ماهانه را با تاخیر به تأمین اجتماعی تحویل می‌دادند که انتهای هر سال سازمان تأمین اجتماعی مابه‌التفاوت حق بیمه را از سازمان اوقاف طلب می‌کرد در صورتی که خادمان مساجد جزو کارمندان ما نبودند و ما فقط رابط آن‌ها با تأمین اجتماعی بودیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ