خاموشی برق کاشان، به میزان مصرف آن بستگی دارد
‏کاشان ـ خبرنگاراطلاعات: مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: اگر افزایشی در میزان انجام برق صورت نگیرد، با توجه به بارندگی‌ها و کاهش نسبی دما، تابستان امسال را در منطقه کاشان بدون خاموشی پشت سر خواهیم گذاشت.

حمید علاقمندان درجمع خبرنگاران کاشان بیان کرد: برای ۲۴ شهرستان استان اصفهان سقف مصرفی برابر سال گذشته تعیین شده و اگر شهرستانی مصرف بیشتری داشته باشد، دیسپاچینگ تهران به صورت مستقیم میزان افزایش بار را به همان منطقه بر می‌گرداند.

وی افزود: با توجه به افزایش یک درجه‌ای تعرفه گرمسیری منطقه کاشان، این مهم از جنبه اقتصادی به مردم کمک خواهد کرد اما اعمال تعرفه نباید با افزایش میزان مصرف در منطقه همراه شود. او یادآور شد: شمار مشترکان شهرستان کاشان نزدیک به ۱۹۰ هزار است که پس از اصفهان، بیشترین مشترک برق استان را دارد.

وی اضافه کرد: اوج بخش توزیع شهرستان کاشان نزدیک ۲۶۵ مگاوات است که از این نظر نیز در جایگاه دوم استان اصفهان قرار می‌گیرد.به گفته علاقمندان، شهرستان کاشان دارای ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه پست توزیع برق با ۶۷ فیلر ۲۰ کیلو ولت و ۶۷ فیلر فشار متوسط با طول یکهزار و ۸۰۰ کیلومتر و طول شبکه فشار ضعیف آن نزدیک به ۲ هزار کیلومتر است.وی گفت همچنین نزدیک به ۷۰ هزار پایه روشنایی در شهرستان کاشان وجود دارد که برابر با ۱۶ درصد از پایه‌های روشنایی استان اصفهان است. ‏

نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل نیز در ادامه به توانمندی‌های این منطقه اشاره کرده، ارتقای مدیریت امور برق را خواستار شد و افزود: شرکت توزیع برق شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل و نطنز باید به صورت مستقل اداره شوند.

سید جواد ساداتی‌نژاد با اشاره به وجود منطقه ویژه اقتصادی در نزدیکی شهر مشکات و همچنین استقرار شهرک صنعتی سوم شهرستان کاشان گفت: پست‌های برق این منطقه نیاز به تقویت دارند.

وی همچنین با اشاره به افزایش مصرف برق در منطقه، بر بهینه سازی ترانس‌های برق این شهرستان تاکید کرد و یادآور شد: در روشنایی معابر به ویژه مسکن مهر کاشان مشکلاتی وجود دارد.منطقه کاشان ۱۸۴ هزار و ۲۴۲ مشترک برق دارد که از این شمار ۱۵۱ هزار و ۱۳۲ مشترک خانگی، ۲۲ هزار و ۸۸۸ تجاری، مشترک ۶ هزار و ۵۵۰ عمومی، ۲ هزار و ۹۵ صنعتی و یک هزار و ۵۵۷ مشترک بخش کشاورزی هستند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ