خداحافظی کمیل قاسمی از دنیای قهرمانی کشتی
 

کمیل قاسمی بعد از شکست در انتخابی تیم ملی برای همیشه از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

به گزارش “ورزش سه”، کمیل قاسمی خیلی زود به انتهای خط رسید. این سنگین وزن جویباری کشتی آزاد ایران که در ۲ دوره اخیر المپیک روی سکو رفت، در انتخابی تیم ملی در حالی که خیلی آماده نبود، مقابل ۲ رقیب قدرتمند خود قرار گرفت و شکست خورد.

این کشتی گیر ۳۱ ساله جویباری که بعد از المپیک ۲۰۱۶ و کسب مدال نقره در ریودوژانیرو دیگر در هیچ مسابقه رسمی آسیایی وجهانی روی تشک نرفته بود، بعد از شکست مقابل یدالله محبی در دور اول مسابقات انتخابی تشک را بوسید و قصد خداحافظی داشت؛ اما با اصرار مربیان و دوستانش برای کشتی دوم مقابل پرویز هادی هم روی تشک آمد.

کمیل از روزهای اوج خود که غول های جهان را یکی پس از دیگری از پیش رو برمی داشت، به دور بود. کشتی دوم هم برای قاسمی با شکست همراه بود؛ برابر حریفی که در سال های اخیر همواره رقیب جدی اش بوده است. پرویز هادی که از پاهای استوار و محکمی برخوردار است، به کمیل اجازه خودنمایی نداد. در ۳ دقیقه نخست هیچ فنی رد و بدل نشد، اما پرویز هادی به خاطر کم کاری حریف یک امتیاز گرفت. این داستان در ۳ دقیقه دوم هم تکرار شد و یک امتیاز دیگر به حساب هادی واریز شد.

قاسمی که دیگر همه چیز را برای خودش از دست رفته می دید، کمی سراسیمه در یک دقیقه پایانی زیرگیری می کرد. این حمله با واکنش پرویز هادی همراه بود و او برای اولین بار به پشت کمیل رفت و ۲ امتیاز دیگر گرفت. وقتی کشتی ۴ بر صفر شد، هنوز ۱۲ ثانیه از وقت باقی مانده بود، اما نه دیگر کمیل نای کشتی گرفتن داشت ونه می توانست از دستان توانمند هادی عبور کند. این لحظات در حالی گذشت که ۲ کشتی گیر در حال خوش و بش با هم بودند تا اینکه سوت داور به صدا درآمد. با وجود اصرار مربیان این بار دیگر قاسمی تصمیمش را عملی کرد. او بعد از بوسیدن تشک کشتی خداحافظی خود را رسمی کرد و با تشویق شدید تماشاگران حاضر در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی مواجه شد. در حالی که کمیل اشک می ریخت و روزهای سختی که در کشتی سپری کرده بود، جلوی چشمانش می آمد، پرویز هادی او را روی دوشش گرفت و دور افتخار زد.

ابراز رضایت نسبی محمدی از رقابت های انتخابی کشتی

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: حضور تماشاگران در سالن شور و حال خاصی به مسابقات داده بود و بعد از مدت ها مردم با کشتی آشتی کردند. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، غلامرضا محمدی درباره ارزیابی‌اش از مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد گفت: نسبتاً از این رقابت‌ها رضایت داریم، اما همانطور هم که قبلاً اعلام کرده بودیم این مسابقات به منزله این نیست که حتما نفرات برتر به مسابقات جهانی اعزام شوند. وی ادامه داد: به زودی حتماً جلسه‌ای را با حضور تمام اعضای کمیته فنی تشکیل خواهیم داد و بعد از بررسی تمام جوانب درباره اوزان مختلف تصمیم گیری خواهیم کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ