خطیب جمعه تهران:کشور از همه مشکلات اقتصادی نجات پیدا خواهد کرد
 

خطیب جمعه تهران،‌ صلح با تمام دنیا را از سیاست‌های ایران برشمرد و تاکید کرد: رهبر انقلاب شجاعت را در تمام جوانان و امام خمینی در ملت ایران تزریق کرده‌اند، بحمدالله کشورمان از تمام گردنه‌های مشکل اقتصادی هم نجات پیدا خواهد کرد.

آیت‌الله محمد امامی کاشانی دیروز در خطبه‌ های نماز جمعه تهران، با اشاره به دیدار هیات دولت با رهبر انقلاب گفت: در دیدار اعضای دولت با رهبر انقلاب، نکات بسیار آموزنده و مهمی در فرمایشات ایشان مطرح شد؛ مساله نخست اقتصاد است و این که باید اقتصاد را رونق و کشور رااز فقر نجات داد.از سوی رهبری توصیه شد و ایشان فرمودند مانند کشورهای سرمایه‌داری ازجمله آمریکا که سرمایه‌داران یک طرف و فقرا طرف دیگر هستند، نباشیم.

وی با بیان این که در ایجاد تولید و اشتغال توسط افراد سرمایه‌دار بحثی نیست، اظهار داشت: بحث این است که این سرمایه و کار صرف چه کارهایی شود؟ پول باید صرف کارهایی شود که برای کشور مفید است مانند تولید نه کارهایی که برای کشور مفید نیست. باید به درآمد نگاه نشود و به کار و تولید توجه کرد. دولت باید نسبت به قوانین دست و پاگیر در مقابل سرمایه‌گذار توجه کند، مجلس موانع را از بین ببرد و امنیت در کشور زیاد شود. در این صورت سرمایه‌دار از سرمایه‌اش استفاده می‌کندو کار زیاد و اشتغال ایجاد می‌شود.

امامی کاشانی با تاکید بر این که نباید در کشور فقر وجود داشته باشد، تصریح کرد: فقر بلای بدی است. باید اقتصاد کشور را مراقبت کرد و جلو احتکار را گرفت. اگر انسان توجه داشته باشد، ذره‌ای دین و ولایت داشته باشد و بویی از امام عصر (عج) و امیرالمومنین(ع) استشمام کند، پول‌ها را به خارج نمی‌فرستد و احتکار و گرانفروشی نمی‌کند.

وی با اشاره به مساله فرهنگ در فرمایشات رهبری در دیدار با هیات دولت خاطرنشان کرد: برای این که فرهنگ اسلام رشد پیدا کند و کمال پیدا کنیم، کاری را باید قبلا انجام دهیم و آن، رصد کردن اخلاق‌ و رفتارهاست؛ یعنی مراکز علمی که می‌توانند آمار تهیه کنند، بگویند امسال مساجد چگونه بود؟ نمازها چطور بود؟ نماز جماعت‌ها امسال بیشتر بود یا پارسال؟ حجاب چطور بود؟ آیا به حجاب توجه شده است یا خیر ؟ اگر به حجاب توجه نشده است، چه باید کرد و چه راهی برای دادن تقوا به دختران و فرزندان اسلام وجود دارد؟

امام جمعه موقت تهران افزود: کسانی که رباخواری می‌کنند، کم شده‌اند یا زیاد؟ دروغ کم شده است یا زیاد؟ کسانی که حکم باطل صادر می‌کنند این حکم‌ها در محاکم قضایی و غیرقضایی چطور شده است؟ باید آمار علمی و فنی داد تا براساس آن تحلیل کرد و بعد مسئولان اخلاق و فرهنگ بر آن کار کنند. صداوسیما کار کند و بگوید چه باید کرد؟ افراد کاربلد و وارد بیاورند و آنها در صداوسیما برای مردم حرف بزنند. اکنون زمان اهمیت دادن به اخلاق است.

امامی کاشانی با اشاره به پیشرفت‌های حاصله در صنعت دفاعی کشور اظهار داشت: مقام معظم رهبری چند سال قبل به مسئولان وزارت دفاع گفتند بروید و کار کنید. آنها هم طراحی‌ها کردند که از جمله آنها پدافند «باور» بود تا باور کنیم که می‌توانیم، قدرت داریم و در برابر دشمن استقامت می‌کنیم.

وی در تشریح سیاست کشور در عرصه جهانی بیان کرد: سیاست اسلام و ایران این است که می‌خواهد با تمام دنیا در صلح باشیم. ما می‌گوییم دشمن را باید به عقب زد و دشمنی را از بین برد، مگرنه ایران همواره در آرامش بوده و آرامش دنیا را ‌خواسته است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این که امروز دشمن استقامت ایران را فهمیده است، یادآور شد: ایران با مقاومت به عظمت امروز رسیده است. ترامپ ابله است، این ابلهی را به دنیا نشان داده ولی ایران شجاع و قوی است.

امامی کاشانی با اشاره به فرا رسیدن روز خانواده بیان کرد: خانواده‌ها باید از خانواده فاطمه(س) و علی (ع) یاد بگیرند. خانه محل امنیت است. زن و شوهر باید امنیت در خانواده را زیاد کنند. بحث‌ها، خلاف‌گویی‌ها و مقابله‌ها حرام است تا بچه‌ها خوب تربیت شوند.

وی اضافه کرد: خانم‌ها خانه‌داری و تربیت فرزندان را فدای کار بیرون و درس خواندن نکنند. من نمی‌گویم آنها کار نکنند و درس نخوانند، ولی تربیت فرزند، اولویت است.

امامی کاشانی به عید غدیر خم و مساله ولایت اشاره کرد و گفت: دین زمانی نعمت دارد که با ولایت همراه باشد، نبوت با ولایت همراه است. شیخ شهاب‌الدین سهروردی می‌گوید نبوت و ولایت یا سنت و کتاب در آسمان‌ها یکی بودند و روی زمین دو تا شدند. یعنی یک حقیقت در عالم غیب بود که در عالم زمین دو تا شد. یکی توسط پیامبر اکرم‌(ص) اداره شد و دومی یعنی امامت را امیرالمومنین (ع) و یازده فرزند مدیریت کردند.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که ولایت بزرگترین نعمت است، تصریح کرد: بهره ولایت در ارتباط بودن با ولی خداست. باید اعمالما‌ن را با وی تطبیق دهیم. خانه، کار، اخلاق، گفتار، کردار و اقتصادمان را با او تطبیق دهیم. تمام خیر و شر را باید با نعمت ولایت مقایسه کرد و ولایت را تراز خود بدانیم، اگر بخواهیم اعمالمان را رصد و سنجش کنیم، کارهایمان را باید با ولی خدا مطابقت دهیم.

خدمت رسانی به مردم سرلوحه دولت در ۲ سال پایانی است.

نسخه مناسب چاپ