خطیب جمعه تهران: برای شکوفایی اقتصاد کشور باید موانع رونق از بین برود
 

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: مساله مقابله و مقاومت که مقام معظم رهبری در مرقد امام خمینی(ره) مطرح کردند، همان سخنی است که امام خمینی از روز اول مطرح کردند و این همان خط و راه امام است؛ بیانات رهبر انقلاب هم همان راه است.

آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه تهران با بیان این که بحث اصلی سخنرانی رهبر انقلاب در مراسم ۱۴ خرداد، مقاومت بود، اظهار داشت: آیات بسیاری درباره مقاومت وجود دارد. خداوند به مومنان می گوید نترسید، به دشمنان دعوت سلم و آشتی نکنید و سازشی نداشته باشید. شما مقام بالاتری دارید و خدا با شماست.

خطیب جمعه تهران با قرائت برخی از سخنان امام خمینی در باره ضرورت مقاومت در برابر استکبار جهانی، تصریح کرد: راه ما مقابله و مقاومت در برابر تهدیدات است. باید به تولید رونق داد، سرمایه گذاران، سرمایه را به بیرون نبرند و آن را در داخل سرمایه گذاری کنند. این سرمایه‌گذاری برایشان برکات می آورد. دولت برای سرمایه گذاری تسهیلات را فراهم کند و مجلس قانون لازم را تهیه کند. موانع رونق از بین برود تا اقتصاد کشور شکوفا شود.

امامی کاشانی با اشاره به برخی از موانع پیش ‌روی تولید در کشور خاطرنشان کرد: این وظیفه همه ماست که با وجود تمام گرفتاری ها برای رونق گرفتن تولید تلاش کنیم. مسائلی هم هست که جلو تولید و رونق را می گیرد مانند مالیات گرفتن از تولیدگران که غلط است. این مالیات موجب توقیف تولید و رونق می شود و مالیات نباید گرفته شود.

وی ادامه داد: وزارت دارایی باید برای مساله مالیات فکری کند؛ هم برای فراریان مالیاتی و هم برای کسانی که به خاطر مالیات کار را متوقف کرده‌اند و مغازه را می بندند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت حضور و نقش‌آفرینی دولت، مجلس، قوه قضائیه و ملت برای رونق گرفتن اقتصاد کشور اظهار داشت: افرادی که سرمایه دارند، به خاطر خدا و حیثیت کشور پول را به خارج نبرند که ضرری برای کشور، خودشان و نسلشان است.

امامی کاشانی با بیان این که مطالبی که از امام مطرح کردم، دقیقا همان خطی است که رهبر انقلاب آن را دنبال می کنند، بیان کرد: استدعا دارم و انتظار بر این دارم که تمام ملت، مسئولان و گروهای سیاسی با هر عقیده و فکری که هستند، با رهبر انقلاب همصدا باشند. صدا و حرف یکی باشد. دنیا بداند صدا یکی است و آن، مقابله و مقاومت است. باید به این نکته توجه کنیم که عظمت کشور و جمهوری اسلامی مهم است.

وی با قدردانی و تقدیر از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس گفت: از مردم کشور که روز قدس را گرامی داشتند و آن، شکوه و عظمت را ایجاد کردند، تشکر می کنم. تمام این قدم ها و حرکت، مورد عنایت خاص امام عصر (عج) است. برای شهدای ۱۵ خرداد به ویژه شهدای ورامین مغفرت می طلبم. برای امام جمعه شهید کازرون هم از پیشگاه خداوند اجر و برای خانواده شان صبر مسالت می کنم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ