خطیب جمعه قم: هزینه سازش و تسلیم بیشتر از مقاومت است
سرویس شهرستانها: امام جمعه موقت قم گفت: برخی با عباراتی مانند خستگی مردم از مقاومت و تسلیم برای رفع مشکلات، نسخه‌ عقب نشینی برای ایران می‌پیچیند، درصورتی که طبق تجربه‌ انقلاب، هزینه‌ سازش به مراتب بیشتر از مقاومت است.

به گزارش ایسنا ، آیت الله حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلای قدس قم برگزارشد، افزود: اجرای عدالت یک نوع سرمایه گذاری و همراه با بازگشت سرمایه برای مدیران جامعه است، در جامعه عدالت محور مردم انگیزه‌ پیدا می‌کنند که در امور به یاری مدیران جامعه بشتابند، لذا هر هزینه‌ای که مسئولان برای اجرای عدالت اجتماعی انجام داده‌اند به آنان باز خواهدگشت. وی با بیان اینکه اجرای عدالت در جامعه دستاوردهای سیاسی، اقتصادی و حقوقی دارد، تاکید کرد: نخستین دستاورد سیاسی اجرای عدالت در جامعه ایجاد امنیت است، هم توده‌های مردم و هم مدیران و حاکمان جامعه‌ عدالت محور احساس امنیت می‌کنند. در پرتو اجرای عدالت احکام و حدود الهی در جامعه بر پا می‌شود و زمینه برای تعدی فراهم نیست و اگر کسی جرمی مرتکب شود با حدود الهی مواجه خواهد شد، رهاورد دیگر عدالت اجتماعی با الهام از کلام گهربار امیرالمومنین(ع)، شکست دشمنان است.

خطیب جمعه قم افزود: ماه رمضان با همه‌ برکاتش به پایان رسید، امسال مناجات‌خوانی در خیلی از شهرها رونق خاصی یافته بود، سیل کمک‌های مردم به سوی مستمندان به‌ ویژه سیل زدگان سرازیر شد، این‌ها از نشانه‌های مومنان است، اما نباید برای عبادت و راز و نیاز به ماه رمضان بسنده کنیم و همه روزهای ما باید رمضان باشد، رمضان ماه تمرین عبادت برای ۱۱ماه دیگر است. وی ادامه داد: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس امسال بر اساس گزارش‌های ما پرشورتر بود، چرا که امسال مردم ما شاهد نقشه‌ خیانت آمیز “معامله‌ قرن” بودند و همین توطئه سبب شد که مردم کشور ما و مردم بیش از ۱۰۰ کشور دیگر بدون این‌که کسی آن‌ها را دعوت کرده باشد، به خیابان‌ها آمدند و این نشان می‌دهد مسلمانان سراسر جهان مسیر خود را پیدا کرده‌اند، همچنین حضور پررنگ مردم در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) نشان دهنده‌ پایبندی مردم به عهد خود با امام(ره) است.

امام جمعه‌ موقت قم ادامه داد: امام(ره) دارای ویژگی‌هایی خاص و الگوی رفتاری برای همه آزادیخواهان بود، بر اولویت‌ها تمرکز داشت و به کارهای حاشیه‌ای نمی پرداخت، او به دشمن بی اعتماد بود و بیشترین اعتماد را به مردم ایران داشت، گاهی به ایشان می‌گفتند که این مردم شمارا تنها خواهند گذاشت و امام بارها می‌فرمود که ملتی که من می‌شناسم رفیق نیمه‌ راه نیست.

حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنانش گفت: هشتم شوال ۹۶ سال قبل، مصادف است با روزی که فرقه‌ وهابیت اقدام به تخریب قبور مطهر بقیع کرد، با این‌که در آن دوره ۴ امام معصوم مدفون در بقیع دارای گنبد و بارگاه بودند، این تفکر تکفیری در قالب گروه‌هایی مانند داعش، امروز هم در دنیای اسلام وجود دارد، امیدواریم روزی با ازبین رفتن این گروه‌ها و تفکرات، امت اسلامی با وحدت به اهداف خود دست پیداکند .

مدال «گاو شیرده» نتیجه‌ تسلیم و سازش است

وی همچنین گفت: رهبر معظم انقلاب معتقدند که اگر ما مقاومت نکنیم دشمن پیشروی می‌کند و هر چه بیشتر ایستادگی کنیم دشمن عقب نشینی خواهد کرد. در بین همسایگان ما عده‌ای نفت، سرمایه، هویت و ایمان خود را داده‌اند و در نهایت مدال ” گاو شیرده” را دریافت کرده‌اند، این نتیجه‌ تسلیم در مقابل دشمن است، اما این مقاومت است که استقلال و عزت جامعه را حفظ می‌کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ