خط ارتباطی مردم با اطلاعات
شیوه نگارش آقای سید حسن خمینی سرمشق نویسندگان قرار گیرد

از خواندن سلسله مقالات «رمز راز عبادت» به قلم آقای سید حسن خمینی بسیار بهره برده‌ام. ایشان مقاله‌هایشان را در عین حال که خیلی پرمحتوا و آموزنده است، بسیار ساده و روان و قابل فهم برای همگان می‌نویسند و از به کار بردن لغت‌های سخت که یافتن معنای آن برای عامه مردم مشکل است می‌پرهیزد که این موضوع موجب درک بهتر و اشتیاق بیشتر خوانندگان مقاله‌های آقای سید حسن خمینی می‌شود. به‌منظر من مقاله‌های ایشان، خوانندگان آن‌ها را به یاد نوشته‌ها و بیان ارزنده جد بزرگوارشان امام خمینی (ره) می‌اندازد. امام راحل همواره مهم‌ترین و عمیق‌ترین مسایل دینی و سیاسی و اجتماعی ایران و جهان را به ساده و روان‌ترین عبارات به نحوی بیان می‌فرمودند که تمامی مردم با هر سطح و سواد و معلومات از آن بهره می‌بردند. امیدوارم روش نویسندگی امام خمینی (ره) و سید حسن آقا خمینی سرمشق تمامی نویسندگانی قرار گیرد که قصد مخاطب قراردادن میلیونی مردم را دارند.

خانم شهروند از تهران

منع تولید برنامه‌های تقلیدی و قمارگونه در شبکه‌های سیما

در سایه سکوت و انفعال روزنامه‌نگاران و رسانه‌های مکتوب در برابر برخی از برنامه‌ها و مسابقات قمارگونه صداوسیما، فتوا و محکومیت برنامه برنده باش از سوی ‌آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی جای تشکر و قدردانی دارد. ضروری است مسئولان صداوسیما با مسابقات تقلیدی از کشورهای غربی که صرفا برای افزایش درآمدهای نامشروع و ترویج فرهنگ لاتاری انجام می‌گیرد، برخورد قاطع داشته باشند.

تلفن به خط ارتباطی

عملکرد اخلالگران بازار خودرو و مسکن به نفع دشمن است

رخدادها و عملکرد غیراخلاقی در فضای مجازی در زمینه رشد بی‌رویه قیمت خودرو و مسکن باعث هرج و مرج و سودجویی دلالان در این بازار شده و باورود پلیس فتا در این فضاها، مشخص شده است که گردانندگان برخی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها در فضای مجازی از عوامل نفوذی دشمنان بوده‌اند. امیدواریم دادستان محترم کل کشور برخوردی قاطع و قانونی با عوامل جوسازی‌های ناامن کننده بازار کالاها و بخصوص خودرو و مسکن داشته باشند، شاید با بازگشت آرامش به بازار آن‌ها مانع تورم انتزاعی در کشور شویم، زیرا این گونه تورم‌ها پایه‌های اقتصادی کشور را سست می‌کنند و باعث بحران‌های جدید در اقتصاد ملی می‌شوند.

هموطن

ستون۸۰سال پیش هم در روزنامه اطلاعات چاپ شود!

قدمت نزدیک به یک قرن چاپ و انتشار روزنامه اطلاعات از افتخارات و ارزش‌های بی‌نظیر این روزنامه وزین قدیمی است که جا دارد با توجه به این قدمت و لزوم افزایش آگاهی و اطلاعات خوانندگان روزنامه بخصوص جوانان کشور در کنار ستون چهل سال پیش در همین روز، ستونی دیگری هم باعنوان «۸۰سال پیش» همراه با مطالب خواندنی و تاریخی در دست بررسی و اقدام قرار گیرد.

خواننده روزنامه اطلاعات

افزایش بی‌رویه حق بیمه خویش‌فرمایان

با این که حقوق کارگران و مستمری‌بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی امسال در مجموع ۲۰درصد افزایش یافته، اما این سازمان سهم بیمه‌گذاران خویش‌فرما را در سال جدید۳۵درصد افزایش داده و این در حالی است که اکثر افراد بیمه خویش فرما در آمدهای اندک و غیر ثابت دارند. از مسئولان وزارت کار، تعاون و رفاه امور اجتماعی تقاضا می‌شود برای کاهش حق بیمه‌ خویش فرمایان

چاره‌اندیشی کنند.

بیمه شده خویش‌فرما

مستمری معلولان افزایش یابد

باتوجه به مشکلات عدیده معیشتی و هزینه‌های گزاف درمان معلولان و افراد ناتوان، از سازمان بهزیستی کشور درخواست می‌شود با برنامه‌ریزی‌های دقیق و کارشناسی شده نسبت به افزایش مستمری معلولان تحت پوشش سازمان و بخصوص ناشنوایان و سالمندان اقدام کنند.

مددجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی

طرح خدمات دولت الکترونیک هر چه سریعتر اجرایی شود

علیرغم تبلیغات گسترده دولت برای راه‌اندازی خدمات دولت الکترونیک، متأسفانه اتلاف وقت مردم در برخی از اداره‌ها و مراکز دولتی کمافی‌السابق ادامه دارد. برای تعویض دفترچه بیمه درمانی پسرم که مشغول تحصیل در پایه دوازدهم است، پس از کلی معطلی ملزم به ارائه فرم تعهد عدم اشتغال به کار او شدم! در شرایطی که کشور با معضل بیکاری جوانان و به‌خصوص افراد متخصص و تحصیلکرده مواجه است، آیا دانش‌آموزی که مشغول به تحصیل است، می‌تواند صاحب شغل و درآمدی باشد؟ امیدواریم امسال شاهد اجرایی شدن طرح دولت الکترونیک از سوی مسئولان ذیربط برای سهولت انجام کارهای اداری مراجعان باشیم.

حبیب محمدقلی‌ها ـ اسلامشهر

لزوم اجرای ممنوعیت ورود حیوانات خانگی به اماکن عمومی

با این‌که بسیاری از دانش‌آموزان مدارس اطراف پارک گل‌واژه واقع در انتهای خیابان رشید شمالی تهران‌پارس بعد از تعطیلی مدارس در آنجا مشغول ورزش و بازی می‌شوند، متأسفانه افرادی با سگ‌های خانگی خود در این مکان حضور می‌یابند. از مسئولان شهرداری منطقه درخواست بررسی و اجرای طرح منع ورود حیوانات خانگی به پارک‌ها و اماکن عمومی را داریم.

از اهالی تهران‌پارس

قطع روزنامه اطلاعات را کوچک کنید

با توجه به مشکل کمبود کاغذ در کشور و ضررهای مالی چاپ و انتشار نشریات که گریبان اکثر آن‌ها را گرفته است، پیشنهاد می‌شود قطع روزنامه اطلاعات را به منظور صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و کاهش هزینه‌های چاپ، کوچک و یا تعداد صفحات روزنامه کمتر شود. امیدواریم با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های مدبرانه مدیرمسئول و سردبیر محترم روزنامه اطلاعات شاهد تداوم چاپ و انتشار این روزنامه وزین و قدیمی باشیم.

خواننده روزنامه اطلاعات ـ نظرآباد کرج

از افراد مرتبط با موضوع همایش‌ها دعوت به عمل آید

چندی پیش همایش یکصدمین سال تأسیس مراکز تربیت معلم در سالن اجلاس سران تشکیل شد که متأسفانه برخی از مدعوین هیچ سنخیت و یا ارتباط شغلی با همایش مزبور نداشتند. بهتر است مجریان این‌گونه همایش‌ها برای بازخورد و نتایج بهتر آن‌ها و عملکرد خود از مدیران مطرح و اصلح در حوزه مسئولیت‌های خود دعوت به عمل آورند. هدف از برگزاری مراسم سالگرد تأسیس سازمان‌ها بررسی عملکرد آن‌ها و ارائه راهکارهای علمی و به روز برای ارتقای کیفیت عملکرد و برنامه‌هایشان است.

از شرکت‌کنندگان در همایش

پاسخ مسئولان

پاسخ شهرداری منطقه۱ در خصوص ساختمان‌های نیمه‌تمام

با سلام و احترام، پیرو انتشار پیام مردمی در روزنامه اطلاعات مورخه ۱۴ر۲ر۹۸ با عنوان الزام مالکان به تکمیل ساختمان‌های نیمه‌کاره مراتب زیر برای استحضار و انتشار در همان صفحه ایفاد می‌شود:

«با توجه به ضوابط و مقررات شهرسازی، شهرداری منطقه۱ با رصد مستمر فعالیت‌های ساختمانی و هرگونه ساخت و ساز، با ابلاغ اخطاریه‌های لازم به مالکین از حیث رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی، رعایت ایمنی و همچنین تکمیل فرآیند ساخت و ساز در موعد مقرر در پروانه ساختمانی، تذکرات لازم را ارائه می‌نماید و در خصوص گودهای پرخطر و رهاشده نیز با ابلاغ اخطاریه‌های لازم و در صورت عدم اقدام مالک یا مالکین در رفع خطر آنها، شهرداری منطقه مطابق ضوابط و حسب دریافت حکم از مرجع قضایی نسبت به رفع خطر و ایمن‌سازی رأساً اقدام می‌کند و هزینه‌های آن در قالب عوارض به حساب مالک یا مالکین منظور می‌شود.

لازم به ذکر است مسولیت شهروندی مالک یا مالکین ایجاب می‌کند با رعایت حقوق شهر و شهروندان نسبت به تکمیل ساختمان‌های نیمه‌کاره در فرصت مقرر در پروانه ساختمانی اقدام کنند و مدیریت شهری نیز بر این موضوع نظارت مستمر معمول می‌دارد.

مجید صالحی فیروزآبادی‌ـ رئیس روابط عمومی

Email this page

نسخه مناسب چاپ