خط ارتباطی مردم با اطلاعات
۷ ساعت علافی برای تماشای ضبط برنامه عصر جدید!‌

از ساعت ۷ بعد‌ازظهر دوشنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه جمعیت زیادی برای حضور در محل ضبط برنامه «عصر جدید» شبکه ۳ سیما در پشت درب ورودی مجتمع فرهنگی آرارات جمع شدند که حوالی ساعت ۱۱ شب در آن محل بر روی تماشاگران باز شد، و وقتی آنان وارد سالن انتظار شدند، عده‌ای توانستند روی صندلی‌ها بنشینند و پذیرایی شوند و بقیه سرپا ایستادند، تا این که ساعت ۱ بامداد در سالن اصلی اجرای برنامه «عصر جدید» را گشودند و ۴۵ دقیقه با صدای بلند فقط موزیک پخش کردند و در نهایت ساعت ۲ و ۱۵ دقیقه بامداد سه‌شنبه در حالی که وسایل و امکانات ضبط برنامه آماده نبود، عذر مراجعان را خواستند و به آنان گفتند که بیرون از سالن برای حضور در برنامه ثبت‌نام و روز چهارشنبه به محل مراجعه کنند! مجری برنامه هم به کسانی که به ۷ ساعت علافی و سرگردانی اعتراض داشتند، ضمن معذرت‌خواهی گفت مگر برایتان دعوت‌نامه فرستاده بودند که به اینجا آمدید؟ امیدواریم مدیران صدا‌و‌سیما و شبکه ۳ در مورد رعایت نظم و زمانبندی درست به دست‌اندرکاران برنامه هایی مثل «عصر جدید» تذکر دهند.

حسنوند ـ از مراجعان به محل ضبط برنامه

معلمان هم از شاگردان‌شان باید خاطرات خوب داشته باشند

با تشکر از خانم ارمغان زمان‌فشمی به دلیل یادداشت «نخستین آموزگاران» ضمیمه جامعه روزنامه اطلاعات و ذکر خیری که از معلمان دوران ابتدایی مدرسه خود کرده است، علاوه بر این که معلمان باید شاگردان خود را چنان جذب کنند که سال‌ها بعد همچنان قدردان معلمان‌شان باشند، دانش‌آموزان هم به نوبه خود باید برای جذب مهر و محبت معلمان بکوشند، تا آنان هم هر وقت یکی از شاگردان سابق خود را می‌بینند، از او و درس خواندن و اخلاق‌اش خاطرات خوبی داشته باشند.

خانم معلم از تهران

افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت چای ظرف چند دقیقه!

در یکی از فروشگاه‌های بزرگ چشمم به بسته یک کیلوگرمی چای دو غزال ایرانی افتاد که ۲۹ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت داشت، اما فقط چند دقیقه بعد که برای خرید آن بازگشتم، متوجه شدم که روی جعبه آن قیمت ۶۹ هزار تومان را اتیکت زده‌اند، یعنی در مدت بسیار کمی فروشگاه قیمت چای مزبور را بیش از ۲۰۰ درصد افزایش داده است. چه اتفاق عجیبی افتاده است که هر تولیدکننده و فروشنده‌ای بی‌دلیل خود سرانه قیمت اجناس را بالا می‌برد و از این کار واهمه‌ای ندارد؟

خانم شهروند از تهران

تشکر از نوشته یک طنزپرداز جوان

خواننده همه روزه روزنامه اطلاعات هستم و از آقای علیرضا حیدرزاده، طنزپرداز جوان به دلیل مطلبی که در صفحه طنزستان ضمیمه ادب و هنر روزنامه اطلاعات نوشته است، تشکر ویژه دارم، او در مقاله مزبور حرف دل مردم را بازگو کرده است.

خانم احمدیان

همراه اول قبوض تلفن را صادر کند

اپراتور تلفن همراه اول مدتی است قبوض تلفن را برای مشترکان این شرکت صادر نمی‌کند و مهلت پرداخت قبوض همراه اول هم که از طریق پیامک ارسال می‌شود، بسیار کم است. برای جلب رضایت مشترکانی که امکان پرداخت اینترنتی قبوض خود را ندارند، از مسئولان همراه اول تقاضا می‌شود که نسبت به صدور قبوض تلفن همراه اهتمام ورزند.

مشترک همراه اول

سامانه پیگیری شرکت پست استان تهران مشکل دارد

مدتی است که شرکت پست استان تهران سامانه رهگیری مرسولات پستی خارج از کشور را دائر کرده است، از محاسن این سامانه پیگیری مرسوله ارسالی با وارد ساختن شماره بارنامه کالا است، اما سرعت اطلاع‌رسانی این سیستم متاسفانه بسیار کند است، کمااین‌که بسته‌ای را که حدود ۲۰ روز قبل ارسال کرده‌ایم، زمان انجام پیگیری آن در سامانه ، محل وجود آن را داخل ایران نشان می‌دهد! امیدواریم مسئولان راه‌اندازی و بررسی سامانه مزبور در شرکت پست استان تهران پیگیر و در صدد رفع مشکل سیستم باشند.

مشتری شرکت پست استان تهران

بهزیستی به فکر تأمین مسکن معلولان باشد

علیرغم داشتن ۲ فرزند معلول متأسفانه سازمان بهزیستی برای تأمین مسکن خانواده‌ام اقدامی نکرده است. از مسئولان سازمان بهزیستی کشور تقاضا می‌شود با توجه به مشکلات عدیده خانواده‌های معلولین و هزینه‌های گزاف‌دارو و درمان این افراد برای خانواده‌هایشان، حداقل برای نجات این خانواده‌ها از مستأجری در اجرای طرح‌های خود تسریع کنند. از خبرنگاران روزنامه اطلاعات هم انتظار داریم، گزارش‌های میدانی بیشتری درباره معضلات و مشکلات معلولان و خانواده‌های آن‌ها تهیه و چاپ کنند.

رضایی ـ پدر معلول ذهنی

دولت بسته‌های حمایتی ویژه رمضان در نظر بگیرد

با توجه به گرانی اکثر اقلام ضروری و مصرفی مردم در ماه مبارک رمضان، انتظار می‌رود دولت و کمیته امداد امام خمینی(ره) مانند سال گذشته بسته‌های حمایتی را در اختیار افراد تحت پوشش این کمیته قرار دهند. با توجه به مشکلات اقتصادی که خانواده‌های کم‌درآمد برای تهیه کالاهای ضروری و مصرفی خود دارند از دولت و مجلس شورای اسلامی درخواست می‌شود که حداقل برای این افراد، اقلام ضروری را به صورت کوپنی در اختیارشان قرار دهند.

مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره)

کمبود دارو و امکانات درمانی در مناطق محروم

در بسیاری از مناطق محروم کشور متاسفانه کمبود امکانات درمانی و دارو وجود دارد و انتظار می‌رود وزارت بهداشت و درمان در زمینه حل این مشکل اقدام‌های مؤثرتری انجام دهد.

تلفن به خط ارتباطی

دولت کارگران ساده و فصلی را هم فراموش نکند

کارمندان و بازنشستگان علیرغم تمامی مشکلات معیشتی که دارند، لااقل از یک حقوق مستمر ماهانه برخوردارند، اما امثال همسر من که یک کارگر ساده و فصلی است، درآمدهای ثابتی ندارند و حتی در صورت پیدا کردن کار موقت دریافتی‌‌هایشان از حدود یک میلیون تومان در ماه تجاوز نمی‌کند. حال که دولت محترم با تدابیری مانند کمک‌های نقدی به یاری کارمندان و بازنشستگان می‌شتابد، ضرورت دارد برای کمک به کارگران ساده و فصلی هم فکری کند و برایشان بن‌کالا در نظر بگیرد.

همسر یک کارگر ساده و فصلی

نمایندگان به مسائل مهم‌تری بپردازند

انتظار می‌رود نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در این شرایط سخت و حساس سیاسی و اقتصادی به جای پرداختن به موضوع‌هایی مانند اصلاح قانون انتخابات مجلس و سخنرانی‌های موافقان و مخالفان این طرح، به رایزنی‌ درباره چگونگی حل مشکلات معیشتی، بیکاری جوانان و امثال آن‌ها بپردازند و برای این مسائل اولویت خاصی قائل شوند.

هموطن

اتفاقات ناگوار در فوتبال تأسف‌آور است

اتفاقات ناگوار در میدان‌های مسابقه‌های فوتبال متاسفانه به وضعیت بحرانی رسیده است، شایسته ملت و کشور ما نیست که مربیان و بازیکنان تیم‌ها برای برد و باخت تیم‌هایشان، این‌گونه باهم زد و خورد و هتاکی کنند. مسئولان اگر نمی‌توانند جلوی این وقایع تلخ و بدآموز را بگیرند، بهتر است لااقل برای مدتی مسابقه‌های فوتبال باشگاهی را تعطیل کنند.

طرفدار ورزش فوتبال

تقاضا از رئیس محترم قوه قضائیه

مددجویان مالی مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ به دلیل محکومیت‌های طولانی مدت از نظر خانوادگی و اجتماعی دچار مشکلاتی شده‌اند، ‌‌از رئیس محترم قوه قضائیه تقاضا می‌شود ضمن بازدید از مجتمع یاد شده از نزدیک با مشکلات مددجویان آشنا شوند و برای رسیدگی دقیق‌تر به پرونده‌هایشان و بررسی احتمال آزادی زندانیان مالی، دستورات لازم را صادر فرمایند.

مددجوی مالی مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ

پاسخ مسئولان

پاسخ شهرداری منطقه ۳ درباره آموزش پاکبانان

با سلام و احترام، با عنایت به پیام مردمی مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۱۶ر۲ر۹۸ تحت عنوان «ضرورت آموزش پاکبان‌های شهرداری منطقه ۳»، به آگاهی می‌رساند: ضمن آموزش مستمر به پاکبان‌های این منطقه، با مراجعه به محل موردنظر، تذکرهای لازم به این قشر از جامعه داده شد.

در خصوص نامگذاری پارک به نام استاد ایرج افشار یزدی

با عنایت به پیام مردمی مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۲۲ر۲ر۱۳۹۸ تحت عنوان «نامگذاری پارک استاد ایرج افشار یزدی»، به آگاهی می‌رساند: بوستان فوق دارای نام بوده و به نام بوستان سپیدار نامگذاری شده است و امکان نامگذاری مجدد نیست.

محمد حامد نوری‌خواه ـ رئیس اداره روابط عمومی

Email this page

نسخه مناسب چاپ