خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تأمین اجتماعی کارگزاری صبا تأمین را واگذار کند
علیرغم تأکید دولت و مجلس بر ضرورت خصوصی‌سازی بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی و شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تأمین اجتماعی، متأسفانه این سازمان از فروش شرکت کارگزاری صبا تأمین خودداری می‌کند و معلوم نیست چرا یک سازمان دولتی از واگذاری یک شرکت غیرحاکمیتی در بورس به بخش خصوصی سرباز می‌زند؟
تلفن به خط ارتباطی

سود وام خرید مسکن چنددرصد است؟
۱۰سال قبل با دردسرهای فراوان از بانک مسکن۱۵ میلیون تومان وام خرید مسکن دریافت کردم و با این که تاکنون۲۳ میلیون تومان بابت اقساط آن پرداخته‌ام، باید۴میلیون تومان دیگر بپردازم. بانک مسکن پاسخ دهد که سود تسهیلات پرداختی به من را چنددرصد محاسبه و تعیین کرده است؟
از دریافت کنندگان وام خرید مسکن

بیماران را در انتخاب لنز چشم آزاد بگذارند
از دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقاضا می‌شود بیماران مبتلا به آب مروارید چشم را در انتخاب لنز آزاد بگذارند تا مجبور نباشند از لنزهای نامرغوب هندی و چینی استفاده کنند. از آنجا که اگر برای چشم یک انسان مشکل حادی پیش بیاید یک عمر او را درگیر می‌کند، بسیاری از بیماران حاضرند لنز مرغوب را با هزینه خودشان بخرند و استفاده کنند.
زنجان ـ بیمار مبتلا به آب مروارید چشم

ثروت نباید موجب لجام گسیختگی‌های اخلاقی شود
همان‌طور که سردبیر محترم روزنامه اطلاعات در یادداشت خود یادآوری کرده‌اند، متأسفانه پول در کشور ما نزد عده‌ای وسیله‌ای برای اعمال ضداخلاقی و مفاسد اقتصادی شده و این در شرایطی است که امروزه حتی در کشورهای نه چندان توسعه یافته عربی و ممالکی مانند هند، پول موجب برخی لجام گسیختگی‌های اخلاقی و اقتصادی نشده است، دلیل آن هم نظارت دقیق مسئولان قضایی و پلیس بر عملکرد ثروتمندان و پیشگیری از اعمال خلافکاران و قانون شکنان است، نه این که به جای به عنوان مثال ریشه کنی دلایل سرقت‌ها، صرفاً از مردم بخواهند که در خانه‌هایشان درب‌های ضدسرقت نصب کنند و یا به فرمان خودروهایشان قفل و زنجیر ببندند!
شهروندی از تهران

آیا کوروش جایگاه یک آواز‌خوان یا هنرپیشه را ندارد؟
در خبرها بود که تاجیکستان بسیاری از اماکن عمومی و پارک‌های خود را به نام مشاهیر و شاعران نامدار ایرانی کرده و حتی برای یک پارک بزرگ نام کوروش کبیر را برگزیده است. در چنین شرایطی آیا کوروش به عنوان یک اندیشمند ومتفکر ایرانی در حد یک آواز خوان یا هنرپیشه نیست که شهرداری تهران خیابانی را هم برای او نامگذاری و یا تندیس کوروش را در نقطه‌ای از شهر نصب کند؟
هموطن

پاسخ مسئولان

پاسخ شهرداری منطقه۳درباره پارک ملت
باسلام و احترام، با عنایت به گزارش مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۳۰ر۲ر۹۸ تحت عنوان «شهرداری پارک ملت را احیا کند»، به استحضار می‌رساند: از ابتدای سال۹۷ اقداماتی از جمله بازسازی رستوران مرکزی، احداث ۲باب رستوران در حاشیه شرقی دریاچه و ورودی غربی بوستان(جنب سینما)، اختصاص یک قطعه زمین حاشیه خیابان ولیعصر(عج) به بازی اسکیت، نگهداری آبنمای موزیکال از طریق پیمانکار اختصاصی که فعالیت آن در ساعات تنظیم شده در شبانه‌روز کنترل و به روز رسانی شده است، تکمیل شبکه روشنایی بوستان و ارتقاء فضای سبز بوستان با کاشت گیاهان شاخص انجام شده است.ضمناً درنظر است نسبت به بازسازی تمامی قطعات فضای سبز بوستان مذکور طی سال جاری اقدامات لازم انجام شود.
محمدحامد نوری‌خواه ـ رئیس اداره روابط عمومی

Email this page

نسخه مناسب چاپ