خط ارتباطی مردم با اطلاعات
برای آزادگان شاغل در ادارات محدودیت قایل نشوند

آزادگانی که دوران اسارت آنان کمتر از ۳ سال بوده است، حداکثر تا ۲ برابر این دوران پس از بازنشستگی می‌توانند به خدمات خود در دستگاه‌های دولتی ادامه دهند و این در حالی است که اولاً پس از آن نیز همچنان توانایی خدمت را دارند و ثانیاً پس از بازنشستگی از دریافتی‌هایشان بسیار کم می‌شود که مشکلاتی را برایشان ایجاد می‌کنند. جا دارد آزادگان امثال من تا توان دارند و در غیر این صورت لااقل تا ۵۵‌سالگی بتوانند در اداره‌ها و سازمان‌های دولتی فعالیت داشته باشند و برایشان شرط ادامه خدمت پس از بازنشستگی به شرحی که گفته شد، قایل نشوند، بخصوص اینکه آزادگان یادشده سرمایه‌ای ندارند که با آن کار کنند، و خانه‌نشینی هم برای آنان که شرایط سخت اسارت را گذرانده‌اند، بسیار مشکل و طاقت‌فرسا است.

کیانی‌ـ نهاوند (استان همدان)

چاپ صفحه گفته‌ها و نوشته‌ها استمرار یابد!

چند هفته‌ای است که صفحه گفته‌ها و نوشته‌ها در روزنامه اطلاعات چاپ نمی‌شود و به این ترتیب گویی دریچه مطالب بسیار مفید آن و مشکلات، انتقادات و پیشنهادهای مردم به مسئولان کشور بر روی خوانندگان روزنامه بسته شده است! از مسئولان روزنامه اطلاعات تقاضا می‌شود چاپ صفحه گفته‌ها و نوشته‌ها را ادامه دهند.

تهرانی ـ خواننده صفحه گفته‌ها و نوشته‌ها

خط ارتباطی:

چاپ صفحه گفته‌ها و نوشته‌ها ادامه دارد و خوانندگان گرامی روزنامه اطلاعات روزهای دوشنبه هر هفته می‌توانند مطالب آن را در صفحه ۵ روزنامه بخوانند.

مسیر ورودی تونل را تغییر دهند

ترافیک ورودی تونل آرش اسفندیار از خیابان آفریقا بسیار سنگین است که برای کاهش آن به راهنمایی و رانندگی منطقه مزبور پیشنهاد می‌شود مسیر ورودی به تونل از خیابان آفریقا را تغییر دهند. با اجرای این طرح مشکل ترافیک چهارراه آیت‌الله هاشمی (نیایش) به خیابان ولیعصر (عج) برطرف می‌شود.

از ساکنان خیابان آفریقا

لغو مجازات زندانیان مهریه به ضرر خانواده‌ها است

ای کاش سخنگوی محترم قوة قضائیه توضیح جامع و کاملتری از نحوة لغو مجازات زندان برای زندانیان مهریه ارائه می‌کرد، متأسفانه با اجرای این تصمیم برای زندانیان مهریه، هیچ جایگزینی برای حقوق زنان بخصوص خانم‌هایی که مورد آزار و اذیت‌های روحی و جسمی و نیز اعتیاد و بزهکاری مردان قرار می‌گیرند، قائل نشده‌اند، در چنین شرایطی بهتر است حق طلاق برای زنان را در دستور کار افزایش بندهای عقد‌نامه‌ها قرار دهند تا با دستیابی به این حق حداقل زنان آزار دیده بتوانند تا حدی به حقوق خود دست یابند. عواقب لغو احکام زندانیان مهریه در سال‌های آینده کانون‌های خانوادگی را با خطر از هم پاشیدگی روبه‌رو می‌کند.

خانم حقوقدان

حالا نوبت گران‌شدن قند حبه‌ای است!‌

بعد از کمیاب‌ و گران‌شدن شکر و برگشت قیمت قبلی شکر با تلاش دولت، حالا مدتی است که قند حبه‌ای در بازار کمیاب شده است!‌ امیدوارم حداقل این بار مردم از خرید و ایستادن در صف‌های طولانی خرید قند خودداری کنند، متأسفانه با خرید کالاهای گران‌شده فقط باعث سود و منفعت عده‌ای محتکر می‌شویم.

تلفن به خط ارتباطی

اضافه کاری‌ها را بپردازند

اضافه کاری‌های کارکنان آموزش و پرورش استان کردستان تاکنون پرداخت نشده است و از مسئولان درخواست می‌شود در این باره اقدام کنند.

معلمی از استان کردستان

سازمان زیباسازی شهرداری تهران چاره‌اندیشی کند

برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تخلیه چاه، لوله‌بازکنی و تشخیص ترکیدگی لوله‌های آب مدتی است که بر نصب برچسب‌های تبلیغاتی بر در و دیوار خانه‌ها افزوده‌اند و چهره شهر را زشت کرده‌اند. از سازمان زیباسازی شهرداری تهران تقاضا می‌شود برای رفع معضل و خلاص شدن شهروندان از شر عوامل نصب برچسب‌های مزبور چاره‌جویی اساسی کنند.

شهروندی از تهران

تأمین اجتماعی خدمات دندان‌پزشکی را پوشش دهد

هزینه‌های دندان‌پزشکی به نحو چشمگیری افزایش یافته‌است و جا دارد سازمان تأمین اجتماعی با عقد قراردادهایی با دندان‌پزشکان بخش خصوصی، به یاری بیمه‌شدگانی بشتابد که نیاز مبرم به خدمات دندان‌پزشکی دارند.

فرخی‌پور

قدردانی از خدمات بسیج امیرالمؤمنین(ع)

حضور و استقرار پایگاه بسیج امیرالمؤمنین(ع) در خیابان هرندی موجب برقراری بیشتر امنیت در این منطقه شده و اجرای کارهای جهادی و فرهنگی توسط بسیجیان پایگاه ۲۲ نیز رضایت ساکنان محل را به همراه آورده است که با قدردانی از آنان، امیدواریم طرح جمع‌آوری اراذل و اوباش و معتادان متجاهر از منطقه هرندی استمرار یابد.

از ساکنان منطقه ۱۲ تهران

به خریداران رسید کاغذی نمی‌دهند

در غرفه مواد غذایی فروشگاه وابسته به میدان میوه و تره‌بار منطقه ۱۴ واقع در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه به خریداران رسیدکاغذی ارائه نمی‌دهند که موجب اعتراض آنان می‌شود. از سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تقاضای رسیدگی داریم.

از مراجعان به فروشگاه

پیشنهادی برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی

به عنوان یک اقتصاددان قدیمی معتقدم راه حل مشکلات اقتصادی کشور این است که ابتدا قیمت بنزین به لیتری ۱۰هزار تومان برسد و سپس ۹هزار تومان آن به اشتغالزایی برای بیکاران اختصاص یابد و در نهایت با استفاده از درآمد حاصل از آن بازارچه‌های بزرگ و سرپوشیده تولید و کسب و کار در اراضی اطراف شهرها در مدت ۱۰ سال ایجاد شود و با ارائه تسهیلات لازم برای بیکاران در آن بازارچه‌ها امکان کار و فعالیت‌های درآمدزا فراهم آید.

تلفن به خط ارتباطی

اتحادیه‌ها اصناف را مجبور به گران‌فروشی نکنند!

در ماه مبارک رمضان آش و حلیم را کیلویی ۲۶هزار تومان می‌فروختند و برخی از فروشندگان هم اذعان داشتندکه این قیمت گران است و آنان حاضرند آش و حلیم را کمتر از نرخ مصوب بفروشند، اما از اتحادیه صنف خود می‌ترسند! در یکی از روزهای رمضان در خانه برای ۱۰ نفر آش رشته پختم که هزینه هر نفر فقط ۵۰۰ تومان شد، با این حساب اتحادیه‌های اصناف چرا اعضای این تشکل‌ها را با نرخگذاری‌هایشان وادار به گران‌فروشی می‌کنند؟

جوادی

افزایش کرایه‌ها بیش از ۲۵درصد است

کرایه تاکسی‌های خط ۱۷۱۹ از ۱۶۵۰ به ۲۲۰۰ تومان و خط ۹۱۳ از ۲۶۵۰ به ۳۴۰۰ تومان و به ترتیب حدود ۳۳درصد و ۲۹درصد افزایش یافته است. با این حساب چرا سازمان مدیریت بر تاکسیرانی شهر تهران مدعی است که کرایه‌ها حداکثر ۲۵درصد افزایش یافته است؟

مسافر تاکسی از تهران

ضرورت کنترل مداوم سلامت تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی از عوامل مهم در بهبود بیماران است و می‌طلبد که سلامت آن‌ها در بیمارستان‌ها به‌صورت مستمر توسط بازرسان وزارت بهداشت و درمان کنترل و دستگاه‌های پیشرفته و سالم جایگزین تجهیزات قدیمی و فرسوده پزشکی شود.

تلفن به خط ارتباطی

لزوم جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی با بنزینی

برای نوسازی وسایل حمل و نقل درون‌شهری یکی از مهم‌ترین اقدام‌ها، متوقف شدن تولید موتورسیکلت‌های بنزینی و جایگزینی آن‌ها با موتورسیکلت‌های برقی است که به نظر می‌رسد اجرای طرح جامع آن به فراموشی سپرده شده است.

شهروندی از تهران

پیشنهاد توزیع قرآن‌های چاپ جدید در کشور

پس از انقلاب اسلامی چاپ قرآن مجید از نظر درستی متون آن و نیز علامتگذاری و چاپ این کتاب شریف، پیشرفت بسیار خوبی داشته است که پیشنهاد می‌شود کتاب‌های قدیمی با اوراق فرسوده از مساجد، حسینیه‌ها و اماکن مذهبی بخصوص در روستاها و مناطق محروم کشور جمع‌آوری شوند و کتاب‌های جدید قرآن در دسترس مؤمنان قرارگیرند.

یک هموطن مسلمان

Email this page

نسخه مناسب چاپ